Toyota Mirai, "Geleceğe Dönüş" Filmi İle Aynı Tarihi Baz Aldı - Son Dakika

Toyota Mirai, "Geleceğe Dönüş" Filmi İle Aynı Tarihi Baz Aldı

30.10.2015 14:32
Toyota Mirai,

"Back To The Future-Geleceğe Dönüş" filminde seyahat edilen tarih olan 21 Ekim'de tüm dünyada aynı anda yayınlandı.

Sinema klasikleri arasına yerleşmiş olan "Back To The Future-Geleceğe Dönüş" filminde 1985 yılından geleceğe gitmek isteyen Marty McFly (Michael J.Fox) karakteri gelecekte gitmek istediği tarihi zaman makinesinde 21 Ekim 2015 olarak belirliyor ve zaman yolculuğu yaparak belirlediği tarihe gidiyordu. Reklam filminin 21 Ekim'de yayınlanmasında etkili olan bu sahne, büyük yankı uyandırmış ve filmde 2015 için düşünülen öngörüler tüm dünyada tartışılmıştı.

Adını Japonca "gelecek" kelimesinden alan Mirai, 2014 yılının Aralık ayında başlayan Japonya satışlarından sonra Eylül ayından itibaren de ilk etapta İngiltere, Almanya ve Danimarka'da satışa sunulmuştu. Mirai'nin 2017 yılından itibaren hidrojen yakıt altyapısının geliştirilmesiyle birlikte çok daha fazla Avrupa ülkesinde satışa sunulması planlanıyor.

Toyota Mirai, Geleceğe Dönüş Filmi İle Aynı Tarihi Baz Aldı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Otomobil Toyota Mirai, 'Geleceğe Dönüş' Filmi İle Aynı Tarihi Baz Aldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo'ya Fransızca küfürler etti Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği burs ve kredi başvuruları başladı Teklif Meclis'te kabul edildi: 22.00'den sonra alkol satanlara 320 bin liraya kadar ceza kesilecek "Gel mangal yapalım" diyen babasının davetine katılamadan ölüm haberini aldı Usta oyuncu Hikmet Karagöz, birkaç yakınının katıldığı törenle sessiz sedasız defnedildi Yörüklerin develerle kış yurdu göçü başladı! Çoluk çocuk 25 gündür yoldalar Trans bireylerin tekme tokat kavgası! Çocuklara uyuşturucu teklif eden şahsı öldüresiye dövdüler Sokakta şarkı söylediği görüntüler ortaya çıkan Aleyna Tilki ilk kez konuştu: Sokaktakileri geri çevirmemek lazım