Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Toyota Yenilenen Yüzüyle Trabzon'da - Son Dakika

Toyota Yenilenen Yüzüyle Trabzon'da

Dünyanın lider otomobil üreticisi Toyota, yenilenen yüzüyle Türkiye turu kapsamında şimdi de Trabzon'da vitrine çıktı.

Toyota Yenilenen Yüzüyle Trabzon\'da
20.08.2013 - 14:05,

Dünyanın lider otomobil üreticisi Toyota, yenilenen yüzüyle Türkiye turu kapsamında şimdi de Trabzon'da vitrine çıktı. Üstün teknolojisinin yanında, yeni dizaynı ve konforuyla da dikkat çeken en yeni Toyota modelleri, başta Yeni Corolla olmak üzere Trabzon Toyota Plaza Seçil'de düzenlenen bir toplantı ile tanıtıldı. Toplantıya Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur ile birlikte Toyota Plaza Seçil Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kamil Hayali de katıldı.

"Yenilenen Yüzüyle Toyota Türkiye Turu" kapsamında, Toyota'nın yeni dizayn anlayışını yansıtan, Yeni Corolla, Verso, Auris, Avensis, RAV4, GT86 ve Yaris Hybrid modellerinin tanıtıldığı toplantıda konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur, Toyota'nın lider otomobil markası olduğunun altını çizdi. Okutur "Toyota tüm grup şirketleriyle 2012 yılında satışlarını yüzde 22 artışla dünya genelinde 9,75 milyon adete ulaştırdı ve 2007'deki rekor satış adedini geçerek tekrar lider oldu. Toyota'nın 2013 yılında 9 milyon 900 bin adetlik satış ve 10 milyonun üzerinde araç üretimi hedefi vardır" dedi.

Türkiye'de 2013 yılını bir geçiş yılı olarak gördüklerini belirten Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur "Bu yıl Türkiye'de ideal koşulların oluşması ve Yeni Corolla'nın satışa başlamasıyla birlikte yeni bir rekora imza atmayı ve 40 bin adetin üzerinde satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Orta vadede hedefimiz, yeni modellerimizin tüm yıl satış ile gerçek performanslarını göstereceği 2014 ve 2015 yıllarına odaklanmaktır. Uzun vadede hedefimiz ise 2020 yılında Türkiye'de lider otomobil markası olmaktır" şeklinde konuştu.

1992 yılından bu yana 325 metrekarelik showroomu, bin 140 metrekarelik kapalı alanı ile Toyota'nın Türkiye'deki ilklerinden olan 3 S plaza konsepti yani satış, servis ve yedek parça servisi ve 33 uzman personel ile hizmet verdiklerini ifade eden Trabzon Toyota Plaza Seçil Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kamil Hayali, tüm yeni modellerin yanında Yeni Corolla'nın yoğun bir ilgi gördüğünü söyledi. Hayali "Geçtiğimiz ay içinde ilk Corolla teslimatlarımızı gerçekleştirdik. Ülkemizde üretilen ve yerlilik oranı çok yüksek bir otomobil olan Yeni Corolla'ya ilgi sürekli artıyor. Bu modelimiz satışlarımızda lokomotif model olma yolunda hızla ilerliyor" diye konuştu.

Hayali, Toyota'nın, müşteri memnuniyeti konusunda hassasiyetini de dile getirerek "KalDer 'Müşteri Memnuniyeti Endeksi' araştırmasında binek otomobil kategorisinde tüm rakiplerimizi geride bıraktık. KalDer araştırmasında üst üste 5'nci kez listenin birinci sırasında yer almayı başaran ilk ve tek otomobil markası olduk. Bu ödüller marka olarak hep bir adım önde gitmek için bizleri motive ediyor" ifadelerini kullandı.

TOYOTA EN YENİLERİYLE TRABZON'DA

'Yenilenen Yüzüyle Türkiye Turu'na Trabzon ile devam eden Toyota, Toyota Plaza Seçil'de, Yeni Corolla, Yenilenen Verso, Toyota'nın heyecan verici yeni tasarım anlayışını ilk kez tam olarak yansıtan Yeni Auris, Toyota'nın lüks ve teknolojiyi buluşturan modeli Yeni Avensis, SUV segmentinin öncüsü olarak donanımıyla arazide olduğu kadar kent yollarının da gözde aracı Yeni RAV4 ve dünyada 5 milyon 500 bin adedi aşan satışıyla hibrit teknolojisinin lideri Toyota'nın B segmentindeki ilk hibrit otomobil olan Yaris Hybrid'i tüm ayrıntılarıyla tanıttı. Türkiye turunun önümüzdeki günlerde Türkiye'nin pek çok kentinde devam edecek. - TRABZON

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Toyota Yenilenen Yüzüyle Trabzon'da - Son Dakika


Advertisement