Son Dakika Haberleri: Trabzon, Ciddi Bir Turizm Potansiyeline Sahip"

Trabzon, Ciddi Bir Turizm Potansiyeline Sahip"

5 gün önce

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'un eşsiz doğasıyla, tarihi ve kültürel değerleriyle ciddi bir turizm potansiyeline sahip olduğunu bildirdi.

Trabzon, Ciddi Bir Turizm Potansiyeline Sahip
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon'un eşsiz doğasıyla, tarihi ve kültürel değerleriyle ciddi bir turizm potansiyeline sahip olduğunu bildirdi.

Genç, "Turizm Haftası" dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon'da son yıllarda artan turizm faaliyetleri nedeniyle büyük bir ekonomik girdi sağlandığını belirtti.

Trabzon'un eşsiz doğasıyla, tarihi ve kültürel değerleriyle ciddi bir turizm potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Genç, şöyle devam etti:

"Bu potansiyeli doğru kullanmak ve bundan azami derecede gelir elde etmek bizim görevimiz ve sorumluluğumuz olmalıdır. Bu anlamda turistlerle direkt muhatap olan esnafımız özellikle de otelciler, lokantacılar, taksiciler başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza sorumluluk ve yükümlülükler düşüyor. Turistlerimize ve ziyaretçilerimize yönelik her türlü çifte standarttan, fahiş fiyat uygulamalarından şehrimizin imajı açısından mutlak surette uzak durmalıyız."

"Şehrimiz her ülkeden turistin cazibe noktası haline gelmiştir"

Genç, fahiş fiyat uygulamalarına da dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Trabzonlular misafirperverliği, mertliği, samimiyeti ve sıcakkanlılığıyla biliniyor. Bu algıyı olumsuz etkileyecek her türlü davranıştan uzak durmalıyız. Kıyasıya rekabetin yaşandığı turizm sektöründe yaşanabilecek bütün olumsuzluklar bizi turizm sektöründe daha geri durumlara düşürecektir. İster yerli, ister yabancı olsun her ülkeden gelen turistte aynı fiyat tarifesi uygulanmalıdır, fahiş fiyatlardan kaçınılmalıdır."

Turizm sektörünün son yıllarda Trabzon ekonomisini sürükleyen lokomotif haline geldiğini işaret eden Genç, "Şehrimiz eşsiz doğası, yeşilliği, yaylaları, tarihi ve kültürel yerleriyle her ülkeden turistin cazibe noktası haline gelmiştir. Ülkemize gelen turistler, esnafımız ve konaklama tesislerimiz için ciddi gelir kapısı olmuştur. Bunu iyi değerlendirmeliyiz ve kendi ayağımıza kurşun sıkmamalıyız. Bu konuda hem vatandaşlarımıza hem esnafımıza hem de kamu görevlilerine büyük sorumluluklar düşüyor." ifadelerini kullandı.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 03:23 Kaynak: AAAcılı Annenin, İntihar Eden Kızının Başında Yaktığı Ağıt Yürek Parçaladı Turizm Sektöründe "Her Şey Dahil" Paketinin Konsepti Değişiyor İbrahim Tatlıses'ten Genç Şarkıcı Adnan Orhan'a Tam Destek ABD'de Yapılan Bir Araştırma Sonucunda Kadınlar İçin Bir Köpekle Uyumanın Bir Erkekle Uyumaktan Daha İyi Olduğu Ortaya Çıktı