Trabzon'da "11. Uluslararası Sanat Günleri" düzenlenecek - Son Dakika

Trabzon'da "11. Uluslararası Sanat Günleri" düzenlenecek

08.10.2019 14:49
Trabzon'da

Trabzon'da "11. Uluslararası Sanat Günleri" 17-20 Ekim'de düzenlenecek.

Trabzon'da "11. Uluslararası Sanat Günleri" 17-20 Ekim'de düzenlenecek.

Türkiye, Afganistan, Gürcistan, Rusya, KKTC ve İran'dan sanatçıların katılacağı etkinlik kapsamında, sergi, dinleti, söyleşi, imza günü, film gösterimi, konser gibi programlar organize edilecek.

Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, uluslararası düzeye taşıdıkları sanat günleriyle, şehrin tanıtımına, kent halkının farklı kültür ve sanat insanlarıyla buluşmasına katkı sağladıklarını söyledi.

Sınırlı imkanlarla en iyisini ve kalitelisini yapmak için çaba gösterdiklerini belirten Taç, "Kentin tarihinde iz bırakan sanatsal bir etkinlik olsun istiyoruz." dedi.

Ünlü isimlerin katılacağı etkinliğin 17-20 Ekim'de halka açık ve ücretsiz gerçekleştirileceğini anlatan Taç, tüm sanatseverleri programlara davet etti.

Etkinliğin açılışının Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nde yapılacağını belirten Taç, şunları kaydetti:

"Oyuncular Tamer Levent, Ruhi Sarı, Dilek Güven, şairler Yaşar Miraç, Hilmi Yavuz, Gonca Özmen, öykü ve roman yazarları Kemal Varol, Faruk Duman'ın söyleşi ve imza günleri olacak. Piyano eşliğinde, Rusya'dan soprano Irina Romanovskaya, Gürcistan'dan Kanudosi Caz grubu konser verecek. İran ve KKTC'den fotoğraf sanatçılarının sergileri, Afgan yönetmen Abbas Mohammadi'nin 'Sessiz Gözyaşları' filminin gösterimi gibi birçok etkinlik yapılacak."

Trabzon'da 11. Uluslararası Sanat Günleri düzenlenecek
Trabzon'da 11. Uluslararası Sanat Günleri düzenlenecek
Trabzon'da 11. Uluslararası Sanat Günleri düzenlenecek

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Trabzon'da '11. Uluslararası Sanat Günleri' düzenlenecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adama düğün yaptı Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Kanlar içinde yere yığıldı! Yaşlı adamın feci şekilde hayatını kaybettiği kaza kamerada Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde