Trabzon'da 6 ilçede fındıkta budama ve seyrekleştirme eğitimi verilecek - Son Dakika

Trabzon'da 6 ilçede fındıkta budama ve seyrekleştirme eğitimi verilecek

21.10.2020 12:33
Trabzon'da 6 ilçede fındıkta budama ve seyrekleştirme eğitimi verilecek, System.String[]

Trabzon'da, "Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi" kapsamında 6 ilçedeki üreticilere fındıkta budama ve seyrekleştirme eğitimi verileceği bildirildi.

Trabzon'da, "Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi" kapsamında 6 ilçedeki üreticilere fındıkta budama ve seyrekleştirme eğitimi verileceği bildirildi.

Trabzon Ticaret Borsası'ndan (TTB) yapılan yazılı açıklamada, fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak amacıyla yapılan çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

TTB tarafından 2003 yılında başlatılan ve 2013'de ise örnek bahçeler tesis edilerek geliştirilen "Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi" kapsamında, 2020-2021 dönemi için budama ve seyrekleştirme eğitimi yapılacağı vurgulanan açıklamada, eğitimlerin 26, 27 ve 28 Ekim tarihlerinde Araklı, Arsin, Yomra, Ortahisar, Akçaabat ve Beşikdüzü ilçelerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki bölüm halinde gerçekleştirileceği kaydedildi.

Açıklamada, eğitimin uygulamalı olarak verileceği de aktarılarak, şu ifadeler kullanıldı:

"Eğitimi konusunda uzman olan Keşap Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Şahin verecek.

İlçelerdeki Ziraat Odaları ile organize edilecek ve fındıkta doğru budama ile seyrekleştirme konularında bilgilerin verilmesinin yanı sıra Aralık ayında yapılması planlanan tek gövde sistemi fidan dikimi de üreticilere öğretilecek."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Trabzon'da 6 ilçede fındıkta budama ve seyrekleştirme eğitimi verilecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici