Trabzon'da Bayburtlular Gecesi - Son Dakika

Trabzon'da Bayburtlular Gecesi

19.02.2012 14:28
Trabzon'da Bayburtlular Gecesi, System.String[]

Atatürk Kültür Merkezi'nde bir gece düzenledi.

Bayburt'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94'üncü yıldönümü etkinlikleri kapsamında Trabzon Bayburtlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nce Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)

Atatürk Kültür Merkezi'nde bir gece düzenledi.

Geceye, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AK Parti Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, AK Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ile dernek üyeleri ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.

Başkan Gümrükçüoğlu gecede yaptığı konuşmada Bayburt ile Trabzon'un kardeş şehir olduklarını belirterek, "Trabzon, Bayburt'un sahili Bayburt ise Trabzon'un yaylasıdır. Trabzon'da yaşayan Bayburtlu kardeşlerimizin kentimize çok önemli katkıları vardır. Ümit ediyorum ki şehrimizde yaşayan Bayburtlular bundan sonra da bu katkılarını sürdüreceklerdir" diye konuştu.

Bakan Bayraktar ise, "Bayburtlular Türkiye'de önemli yeri olan müstesna insanlardır. Biz biliyoruz ki Bayburt'un nüfusu az, ama Türkiye'de en büyük yer kadar ağırlığı var. Bayburtlular vatan milliyetçisi, çalışkan, tuttuğunu koparan millettirler. Bütün geceleriniz bugünkü gibi neşeli ve mutlu olsun" dedi.

Konuşmaların ardından yöresel sanatçılar türkülerini seslendirirken, davul zurna eşliğinde halk oyunları oynandı.

Başkan Gümrükçüoğlu ve geceye katılan konuklar, halkoyunları ekipleri ile birlikte halay çekti. - TRABZON

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Trabzon'da Bayburtlular Gecesi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı Koronavirüs tedavisi gören ünlü iş insanı Rahmi Koç taburcu oldu Yüzüne tükürdüğü yolcu, kadını hareket halindeki otobüsten aşağı attı Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Dert dinleme başı 10 TL alan genç gezgin, derdiyle kendisini ağlatana da 100 TL veriyor Görevini kötüye kullanan doktor, 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip çıplak fotoğraflarını istedi Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti