Trabzon'da kule ve tramplen atlama branşında sporcu yetiştirilmeye başlandı - Son Dakika

Trabzon'da kule ve tramplen atlama branşında sporcu yetiştirilmeye başlandı

02.03.2021 11:35
Trabzon'da kule ve tramplen atlama branşında sporcu yetiştirilmeye başlandı, System.String[]

Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sporcu Eğitim Merkezi'nde (SEM) yeni bir branşta daha eğitim verilmeye başlandı.

Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sporcu Eğitim Merkezi'nde (SEM) yeni bir branşta daha eğitim verilmeye başlandı.

İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kule ve tramplen atlama branşında bir süredir antrenman yapan 12 sporcunun performanslarıyla umut verdiği belirtilerek, sporcuların, haftanın 5 günü yapılan yoğun antrenman programıyla temmuzda gerçekleştirilecek Türkiye şampiyonasına katılacağı ifade edildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İl Müdürü Birdal Öztürk, Türkiye'de alanda kule ve tramplen atlamanın yapılabildiği sadece 3 kapalı havuz bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Spor şehri Trabzon'da 50'nin üzerinde branşta spor yapılabiliyor. Tesislerimiz her alanda buna uygun. Uzman antrenörlerimizle bir yandan her yaştan, her gruptan insanı sporla buluşturmak istiyoruz, diğer yandan da Türk sporuna yeni yetenekleri bulup yetiştirmeyi hedefliyoruz. Deniz kenti Trabzon eski yıllardan beri yüzme branşında fark yaratmış bir şehir. Şimdi yeni bir branşta hizmet vermeye başladık. Kule ve tramplen atlama branşında yakın gelecekte Trabzon'dan önemli başarılara imza atacak sporcuları Sporcu Eğitim Merkezimizde antrenmanlara başlattık."

Antrenör Seda Çağlar, ilk aşamada 12 sporcu ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzundaki son derece güzel ve modern şartlarda çalışıyoruz. En az 7 yaşında olan sporcumuzla antrenmanlarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Birbirinden yetenekli, yoğun çalışma şartlarına uyumlu bir ekimiz var. Kısa süre içinde milli takıma sporcu göndereceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Son derece disiplinli ve sürekli yeniliğin yaşandığı, başarı için çok tekrarın ve çok çalışmanın gerektiğine dikkat çeken Çağlar, "Genç sporcularımızla şu anda bir metre, 3 metre tramplen ve kule atlama antrenmanlarını sürdürüyoruz. Temmuz ayında Türkiye şampiyonası yapılacak ve sporcularımızın ilk büyük turnuvada başarılı olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Trabzon'da kule ve tramplen atlama branşında sporcu yetiştirilmeye başlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gökhan Gönül sakatlığı sebebiyle 3 hafta sahalardan uzak kalacak Gökhan Gönül sakatlığı sebebiyle 3 hafta sahalardan uzak kalacak Yargıtay, FETÖ'ye yardımdan ceza alan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki kararı bozdu Yargıtay, FETÖ'ye yardımdan ceza alan Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki kararı bozdu Tarlada çalışan eşini öldüren koca, aynı tüfekle kendini de vurdu! Çocuklarının feryatları yürek dağladı Tarlada çalışan eşini öldüren koca, aynı tüfekle kendini de vurdu! Çocuklarının feryatları yürek dağladı Juventus, Kean transferi için Merih Demiral'ı takasta kullanacak Juventus, Kean transferi için Merih Demiral'ı takasta kullanacak Oyuncak silahla film çekmek isteyen gençler polisleri peşine taktı Oyuncak silahla film çekmek isteyen gençler polisleri peşine taktı İstanbul uçağındaki kavga görüntüleri dünya basınında gündem oldu İstanbul uçağındaki kavga görüntüleri dünya basınında gündem oldu Merve Boluğur'dan, Merve Boluğur'dan, "Kendine analar neler doğuruyor diyor musun?" diyen takipçisine çok konuşulacak yanıt Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı