Trabzon'da Tarihi Cami ve Kur'an Kursunda Yangın - Son Dakika

Trabzon'da Tarihi Cami ve Kur'an Kursunda Yangın

04.01.2011 18:32
Trabzon'da Tarihi Cami ve Kur'an Kursunda Yangın, System.String[]

Trabzon'un Çaykara İlçesine Çıkan Yangında, Tarihi Bir Caminin Yanı Sıra Bitişiğindeki Kur'an Kursu ve Köy Odasının Büyük Bir Bölümü Yandı, Cami Lojmanında İse Hasar Oluştu

Trabzon'un Çaykara ilçesine çıkan yangında, tarihi bir caminin yanı sıra bitişiğindeki Kur'an kursu ve köy odasının büyük bir bölümü yandı, cami lojmanında ise hasar oluştu.

Alınan bilgiye göre, ilçenin Taşören Köyünde yer alan, 1841 yılında yapılan ve Kültür Bakanlığı Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunun tescilli tarihi eserleri arasında yer aldığı belirtilen tarihi camide çıkan yangın, yapının eski ve ahşap olması yüzünden kısa sürede büyüdü. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın, yakınındaki camiye ait lojmanın yanı sıra bir Kur'an kursu ile köy odasına da sıçradı.

Çaykara Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen rüzgarın etkisiyle büyüyen ve kontrol altına alınamayan yangını söndürme çalışmalarına Dernekpazarı ile Cumapazarı belediyelerine bağlı takviye itfaiye görevlileri ve araçları da katıldı. Yangın, çevredeki diğer binalara sıçramadan söndürüldü.

Yangında, tarihi cami, Kur'an kursu ve köy odasının büyük bir bölümü yandı, cami lojmanında ise hasar meydana geldi.

Çevredeki vatandaşların endişe ile izlediği yangın sırasında, bazı kişilerin gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Yangın sonrası, Dernekpazarı Kaymakamı ve Çaykara Kaymakam Vekili Murat Kaplay ile Çaykara Belediye Başkan Vekili Süleyman Gençcan ve Çaykara Müftüsü Ali Fuat Baycan olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

(İŞ-TB-EA) - TRABZON

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Trabzon'da Tarihi Cami ve Kur'an Kursunda Yangın - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Vaka ve ölüm sayıları kontrolden çıkan İngiltere, ülkeye giriş-çıkışları kapatıyor '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin Kovid-19 aşı programındaki başarısı dünya gündeminde TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz