Trabzon'dan Soma'ya Anlamlı Ziyaret - Son Dakika

Trabzon'dan Soma'ya Anlamlı Ziyaret

26.06.2014 08:52
Trabzon'dan Soma'ya Anlamlı Ziyaret, System.String[]

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Genç, aralarında MHP, AK Parti ve CHP'li Belediye Meclis Üyelerinin de bulunduğu bir grupla Soma'yı ziyaret etti.

Ortahisar Belediye Başkanı Genç, belediye meclis üyeleriyle birlikte huzur haklarını Soma'da hayatını kaybeden madenci ailelerine bağışladıklarını belirterek, banka dekontunu İlçe Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı'ya teslim etti.

Büyükşehir olan Trabzon'da yeni kurulan Ortahisar İlçesi'nin Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Başkan Yardımcısı Abdullah Uraloğlu, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Yılmaz, Hatice Öztürk, Davut Çakıroğlu, İsmail İnan, Ayşe Kabadayı, Nurcan Göç, Cahit Erdem ve Abdülkadir Soytemiz ile birlikte Soma'yı ziyaret etti. Soma'yı ziyaret eden grup, Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinatörü Oğuz Belgül ve Sosyal İşler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci tarafından karşılandı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve meclis üyeleri Soma'da ilk ziyareti İlçe Kaymakamlığına yaptı. Burada Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı'dan meydana gelen maden faciası ile ilgili bilgi alan Başkan Genç ve meclis üyeleri yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi.

Huzur Haklarını Bağışladılar

Ortahisar Belediye Başkanı Genç, meclis üyeleriyle birlikte alınan karar doğrultusunda huzur haklarını Soma'da hayatını kaybeden madenci şehitlerinin ailelerine bağışladıklarını söyledi. Bağışlanan paraların dekontunu Soma Kaymakamı Atçı'ya teslim eden Genç, bundan sonra da Soma'ya her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Ortahisar Belediye Başkanı Genç ve beraberindekiler daha sonra Soma Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkan Yardımcısı Ali Tulup ile görüştü.

Aileleri ve Maden Şehitliğini Ziyaret Ettiler

Trabzon'dan gelen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve meclis üyeleri hayatını kaybeden madenci şehitlerinin aileleriyle birlikte Soma Mezarlığı'nda oluşturulan Madenci Şehitliği'ni de ziyaret etti. Madenci şehitlerinin ailelerine çeşitli yardımlarda bulunan Genç ve beraberindekiler, Madenci Şehitliği'nde ise hayatını kaybeden işçilerin mezarı başında dualar okudu.

Hizmet Kutsal ve Değerlidir

Soma ziyaretlerinin ardından Manisa merkeze gelen Trabzon Heyeti, Genel Sekreter Halil Memiş, Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Eryılmaz ve MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç tarafından Süreyya Piknik Alanı'nda verilen öğle yemeğinde ağırlandı. Ardından Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu'na geçilerek, merkez hakkında bilgi alındı. CBÜ Öğretim Görevlisi Kenan Tozak, anlatımlarıyla Trabzonlu konuklara duygusal anlar yaşatırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin gözbebeği hizmeti tam not aldı. Konuklar, yolculuk öncesi son olarak Kültür Merkezi'nde ağırlandı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Cengiz Ergün başkanlığındaki Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne çalışmalarında başarılar dileyerek, kendilerini Trabzon'da ağırlamak istediklerini ifade etti. Genel Sekreter Halil Memiş'e de yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Genç, hemşerilerinin Manisa'ya hizmet verecek olmasından duydukları gururu ifade etti. Memiş de kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ziyaretinizden dolayı büyük bir onur duyduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün adına da sizlerle olmaktan dolayı mutluyuz. Kendilerinin hoş geldiniz mesajını da sizlere iletmek istiyorum. Tabi Soma üzerine konuşacak çok bir şey yok. Orada gözlemlerinizden elde ettiğiniz verileri arkadaşlarımızla birlikte değerlendireceğiz. Ben umuyorum ki o manevi desteğiniz bu kentin dinamiklerinin de farklı bir bakış açısıyla üst düzeye çıkaracaktır. Şahsi olarak da hayırlı olsun ziyaretiniz, bizlerle bir arada olmanız ayrı bir sevinç ve gurur vesilesidir. Manisa'ya hizmete başladık. Bu ülkede bayrağımız altında yapılan hizmetin kutsal ve değerli olduğu kanaatindeyiz. Bu manada hep birlikte sizler Trabzon'da bizler Manisa'da gücümüz yettiğince halkımıza hizmet yapacağız. Döndüğünüzde de dostlarımıza hemşerilerimize selamlarımızı iletmenizi isteriz. Umarım yakın zamanda bizler de Trabzon'da sizlerle bir araya gelme fırsatı buluruz" diye konuştu. Ziyaret karşılıklı çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Trabzon'dan Soma'ya Anlamlı Ziyaret

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Trabzon'dan Soma'ya Anlamlı Ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir
16:20