Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Trabzon Dernekler Birliği Platformundan Tepki - Son Dakika

Trabzon Dernekler Birliği Platformundan Tepki

Trabzon Dernekler Birliği Platformu Sözcüsü İlyas Güven Eroğlu, '( Hrant Dink'in Ölümü Nedeniyle) Duyulan Acıyı Bahane Ederek Büyük Türk Milletinin Yüksek Vicdanını İstismar Etmek Suretiyle Ulusal Değerlerimizin Ayaklar Altına Alınmasına, Milli Birlik ve Bütünlüğümüzü Sarsacak İfadeler Kullanılarak Yapılan Çeşitli Tepkilere Kayıtsız Kalmayacağımızı Belirtmek İsteriz' Dedi.

Trabzon Dernekler Birliği Platformundan Tepki
31.01.2007 - 15:44,

Trabzon Dernekler Birliği Platformu Sözcüsü İlyas Güven Eroğlu, ''( Hrant Dink'in ölümü nedeniyle) Duyulan acıyı bahane ederek büyük Türk milletinin yüksek vicdanını istismar etmek suretiyle ulusal değerlerimizin ayaklar altına alınmasına, milli birlik ve bütünlüğümüzü sarsacak ifadeler kullanılarak yapılan çeşitli tepkilere kayıtsız kalmayacağımızı belirtmek isteriz'' dedi.

Trabzon Dernekler Birliği Platformu çatısı altına bir araya gelen Trabzonlu 18 sivil toplum örgütü, Sürmeli Oteli'nde düzenledikleri basın toplantısında, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in katil zanlısının Trabzonlu olması nedeniyle bazı medya organlarınca yapılan yayınları eleştirdiler.

Platform Sözcüsü Eroğlu, Atatürk posteri, Türk Bayrağı ve ''Biz Trabzonluyuz, biz Türküz, hepimiz Mustafa Kemaliz, Ne Mutlu Türküm Diyene'' yazılı pankart önünde yaptığı açıklamada, Dink'in ''menfur bir saldırı'' sonucu ölümünden derin üzüntü duyduklarını dile getirerek, Hrant Dink'in ailesine ve bütün millete başsağlığı diledi.

Trabzon ve Trabzonlular aleyhinde yapılan yayınların ''tahammül sınırlarını aştığını'' belirten Eroğlu, bu yayınların, Trabzon halkının şahsında Türk milletinin milli direncini kırmaya yönelik psikolojik saldırıya dönüştüğünü söyledi.

İlyas Eroğlu, yıllardır uygulanmakta olan yanlış sosyo-ekonomik politikalarla yöre halkının adeta toplumsal patlamanın eşiğine getirildiğini savundu.

Eroğlu, ''Bölgemizi ve Trabzonumuzu eşsiz güzellikleri, vefakar, cefakar, hoşgörülü, bayrak ve vatan sevdalı insanlarıyla değil de doğrudan yönlendirildiği açıkça belli olan cinayetlerle gündemde tutmaya çalışan tüm kesimleri de kesin bir dille kınıyoruz'' dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Güncel Trabzon Dernekler Birliği Platformundan Tepki - Son Dakika


Advertisement