Trabzon İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi - Son Dakika

Trabzon İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

13.01.2012 11:20
Trabzon İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi, System.String[]

Trabzon İl Koordinasyon Kurulu 2012 Yılı Koordinasyon Kurulu 1.Toplantısı gerçekleştirildi.

Trabzon İl Koordinasyon Kurulu 2012 Yılı Koordinasyon Kurulu 1. Toplantısı gerçekleştirildi.

Trabzon Valiliği A Toplantı Salonu'nda Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ın başkanlık yaptığı toplantıya, belediye başkanları, ilçe kaymakamları, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşları ve İl Genel Meclisi Üyeleri katıldı.

Trabzon'da kamu yatırımlarının 2011 yılı sonu itibariyle değerlendiren Kızılcık, şunları kaydetti:

"22 yatırımcı kuruluş 14 ana sektör ve değişik alt sektörlerde 5.3 milyar lira toplam tutarı olan bin 687 adet proje üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür. Bu projeler için 2011 yılında genel, özel idare ve döner sermaye bütçelerinden toplam 493 milyon lira ödenek tahsis edilmiş olup, 2011 yılı sonu itibariyle 422 milyon lira harcama yapılarak yüzde 86 nakdi, yüzde 81 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır."

Yatırımların kamu sektörü itibariyle değerlendirilmesinde ulaşım sektörünün birinci sırada yer aldığını ifade eden Kızılcık, "Ulaştırma sektörü 164 milyon lira harcama ve toplam harcamanın yüzde 39 ile ilk sırada yer alırken, eğitim sektörü yaklaşık 55 milyon lira harcama ve toplam harcamanın yüzde 13'ünü oluşturarak ikinci sırada, genel idare sektörü ise, 42 milyon lira harcama ve toplam harcamanın yüzde 10'unu oluşturarak üçüncü sırada yer almıştır" dedi.

Vali Kızılcık, kuruluşlar bazında yatırımları da değerlendirerek açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü 134 milyon lira harcama ile ilk sırada yer alırken, bu kuruluşu yaklaşık 52 milyon lira harcama ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 50 Milyon lira harcama ile DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve 48 milyon lira harcama ile İl Özel İdaresi izlemiştir. Trabzon'da 2011 yılı sonu itibariyle 971 proje tamamlanmıştır. Bu projelerin 937 adetine bu yıl içerisinde başlanmış ve tamamlanmış, kalan 34 adeti ise 2011 yılından önce başlanan ve bu yıl tamamlanan projelerdir. Halen üzerinde çalışılan 284 projenin 234'üne bu yıl başlanmış, 50'sine ise 2011 yılında önce başlanarak, çalışmaları süratle devam etmektedir."

Kızılcık, toplantıda, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Yavuz Selim Sandıkçı'ya Trabzon'a verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

- TRABZON

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Trabzon İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret