Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü'ne "Hayırlı Olsun" Ziyaretleri Sürüyor - Son Dakika

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü'ne "Hayırlı Olsun" Ziyaretleri Sürüyor

27.09.2018 13:33
Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü'ne "Hayırlı Olsun" Ziyaretleri Sürüyor

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Trabzon Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’ya “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Trabzon Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu'ya "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

Ziyaretteki konuşmasında, Trabzon Üniversitesi'nin hazır bir şekilde ortaya çıkan marka olduğunu vurgulayan Temel Altunbaş, "Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) kentimizin önemli bir değeri. Trabzon Üniversitesi KTÜ'den ayrıldı. Hazır bir markadan doğan bir kurum Trabzon Üniversitesi. Trabzon sanayi kenti olmaktan çok, eğitim, turizm, sağlık ve kültür kenti olma konularında önemli mesafeler kat etti. Trabzon Üniversitesi sadece Trabzon'a değil, Türkiye'ye, hatta yapacağı bilimsel ve akademik çalışmalarla üniversal bir şekilde dünyaya hizmet verecek. Kentimizin önemli bir markası olma hüviyetini daha kurulduğu gün itibariyle kazanan Trabzon Üniversitesi'ne gerektiği her anda destek vermeye, taşın altına elimizi koymaya hazırız" dedi.

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu da Altunbaş'a teşekkür ederek, üniversitenin içeriğiyle alakalı bilgiler verdi. Üniversitenin, 6 fakülte ve 5 meslek yüksekokuldan oluştuğunu belirten Aşıkkutlu, "Trabzon Üniversitesi, ilahiyat, iletişim, eğitim, hukuk, güzel sanatlar, konservatuvar ve spor bilimleri olmak üzere 7 fakülteden ve 5 meslek yüksekokulundan oluşuyor. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kurmak için çalışmalarımız sürüyor. 4 yıllık Uygulamaları Bilimler Fakültesi kurma girişimlerimiz de sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Üniversite bünyesinde 15 bin öğrenci öğretim görüyor" diye konuştu.

Aşıkkutlu, nitelikli bir şekilde kampüsü büyütmeyi hedeflediklerini ve en iyi şekilde hizmet verebilmek adına gereken adımları attıklarını sözlerine ekledi. - TRABZON

YORUMLAR
500
Beraber tatile gediği kadını bıçaklayıp kendi boğazını kesti Beraber tatile gediği kadını bıçaklayıp kendi boğazını kesti AK Parti, kuruluş yıl dönümü etkinliğine katılanlara imzalı saat dağıtıldığı iddialarını yalanladı AK Parti, kuruluş yıl dönümü etkinliğine katılanlara imzalı saat dağıtıldığı iddialarını yalanladı Bakan Vahit Kirişçi, tarımsal elektrik bedeli sıfır faizli kredi kapsamına alındığını açıkladı Bakan Vahit Kirişçi, tarımsal elektrik bedeli sıfır faizli kredi kapsamına alındığını açıkladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü'ne 'Hayırlı Olsun' Ziyaretleri Sürüyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement