Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un menajeriyle görüştü: Bize teklif getirme - Son Dakika

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un menajeriyle görüştü: Bize teklif getirme

Süper Lig'de sezonu 2. sırada bitiren Trabzonspor'da gündemin ana konusu Alexander Sörloth olurken bordo mavililerin başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun ayrılmasını istemediği Norveçli yıldızın menajerine "Bize teklif getirme" dediği öğrenildi.

Alexander Sörloth'un bu sezon gösterdiği performans Norveçli golcüyü transferin de aranan ismi haline getirdi. Napoli, Lazio, Dortmund gibi kulüplerin yakından ilgilendiği Norveçli yıldız konusunda ciddi bir hareketlilik var.

Öte yandan futbolcuyu bırakmak istemeyen Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun ise futbolcunun menajeriyle görüştüğü ve "Sörloth burada mutlu. Biz de onunla olmaktan mutluyuz. Astronomik bir öneri gelmediği takdirde kesinlikle onu bırakmayız. Bize Sörloth için teklif getirme" dediği öğrenildi.

SÖRLOTH'A GÜVENİYOR

Yeni sezonda hedefini yine şampiyonluk olarak belirleyen Trabzonspor, en çok Sörloth'un performansına güveniyor. Kariyerinin en iyi dönemini bordo mavili forma altında geçiren yıldız, Türkiye Kupası zaferinin ardından yaptığı açıklamada da, "Burada mutluyum. Kontratım var" sözlerini kullanmıştı.

6 MİLYON EUROYA ALABİLECEK

Sörloth geçen sezon başında 2 yıllığına Crystal Palace'tan kiralanmıştı. Bordo-Mavililer, bu sezon sonunda Norveçli yıldızın bonservisini 6 milyon euroya alabilir. Ancak bu durumda Sörltoh'un 9 milyon Euro'ya serbest kalma maddesi de devreye girecek.

Eğer Trabzonspor bu yaz döneminde Sörloth'u satarsa, 6 milyon Euro yine İngiliz kulübüne gidecek. Kalan paranın yüzde 80'i Trabzonspor'un kasasına girecek. Yani olası bir 20 milyon Euro'luk transferde Fırtına, 11 milyon Euro civarı bir rakam alacak.

(Fanatik)

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un menajeriyle görüştü: Bize teklif getirme

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2020 16:45

Son Dakika Spor Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un menajeriyle görüştü: Bize teklif getirme - Son Dakika Spor

YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Antalyaspor'da çok sayıda koronavirüs tespit edilmesi nedeniyle Beşiktaş maçı ertelenebilir Yunanistan'ın bir numaralı gündemi artık Türkiye değil ülkeyi vuran kasırga OECD tahminlerine göre Kovid-19'dan en az etkilenecek 3. ülke Türkiye Koronalı olduğu halde eğlenmeye gidip 710 kişiyi virüse maruz bıraktı, tutuklanabilir Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar Son Dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini yükseltti Fas'ın Kantire şehrine yerleştirilen balık heykelleri erkek cinsel organına benzetildiği için yıkıldı Artık bir unvanı daha var! Milli Savunma Bakanı Akar, dede oldu