Son Dakika Haberleri: Trafik Denetimi (8)" Uygulaması

Trafik Denetimi (8)" Uygulaması

5 gün önce

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca "Trafik Denetimi (8)" uygulaması gerçekleştirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca "Trafik Denetimi (8)" uygulaması gerçekleştirildi.

Kentte kazaların önlenmesi, ulaşımın kesintisiz ve güvenli bir şekilde yapılması, alkol kullanımına bağlı meydana gelen kazaların en aza indirilmesi amacıyla 11 farklı noktada uygulama yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığının sorumluluk alanındaki 4 noktada polis ekipleriyle birlikte, 7 noktada ise sadece jandarma ekiplerince yapılan uygulamaya narkotik köpekler de eşlik etti.

Öte yandan durdurdukları aracın şoför ile yolcularına şeker ve kolonya ikram eden ekipler, vatandaşların beğenisini kazandı.

Diyarbakır'dan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine seyahat eden Aysun Aker, bu tür uygulamaların sık sık yapılması gerektiğini söyledi.

Uygulamanın, vatandaşların güvenliği için yapıldığını ifade eden Aker, "Her ilde devam ettirilmeli. Şoförler her zaman uygulama yapılıyormuş gibi trafik kurallarına uymalı." dedi.

Uygulama kapsamında, trafik kurallarını ihlal eden 80 sürücüye 22 bin 631 lira idari para cezası kesildi, 33 araç trafikten men edildi, aranan 9 kişi yakalandı ve 310 gram uyuşturucu ele geçirildi.Sigara, Alkol ve Akaryakıtta ÖTV Artırılıyor Kayıp Ayşe Nine Arazide Bitkin Halde Bulundu, Teğmen Sırtında Taşıdı

Şehit Bedirhan'ın İlk Yaş Gününü Mezarda Kutlayan Astsubay Babanın Sözleri Yürek Yaktı Komşusuna Yardım Etmeye Giden Zanlı, Çuval Taşıyan Genç Kadına Cinsel İstismarda Bulundu