Trafik Gönüllüsünün Ölümünde Sürücye 6 Yıl Ceza İstemi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Trafik Gönüllüsünün Ölümünde Sürücye 6 Yıl Ceza İstemi

Trafik Gönüllüsünün Ölümünde Sürücye 6 Yıl Ceza İstemi

03.01.2012 10:46

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde tek yön olan yolda otomobiliyle geri geri gitmeye çalışırken, trafik gönüllüsü pedagog Canay Çamlıbel'in ölümüne neden olan sürücü Ergün Kal'a, taksirle ölüme neden olmaktan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya başlandı.

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde tek yön olan yolda otomobiliyle geri geri gitmeye çalışırken, trafik gönüllüsü pedagog Canay Çamlıbel'in ölümüne neden olan sürücü Ergün Kal'a, taksirle ölüme neden olmaktan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya başlandı. İlk duruşmada, Çamlıbel'in çocuklarının, tutuksuz sanık Kal'ın ağır ceza mahkemesinde yargılanması istemi reddedildi.

Özel Ege Bilgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin sahibi 66 yaşındaki Canay Çamlıbel, geçen 5 Eylül'de, işyerine gitmek için yola çıktı. Soğukkuyu semti Zübeyde Hanım Caddesi'nde yürüyen Çamlıbel'e, tek yön olan yolda kurallara aykırı olarak geri geri gitmeye çalışan Ergün Kal, yönetimindeki 35 DP 019 plakalı otomobille çarptı. Hastanede 15 gün yaşam savaşı veren Canay Çamlıbel hayatını kaybetti.

ÇOCUKLARI ANNELERİ İÇİN YÜRÜDÜ

Trafik kazalarına karşı birçok kampanya başlatan ve aktif olarak görev alan Canay Çamlıbel'in çocukları, trafik kazası kurbanı olan anneleri için mücadele başlattı. Çamlıbel'in kızları Ruşa Çamlıbel ve Heval Çamlıbel Ginyol ile oğlu Armanç Çamlıbel, anneleri için sembolik yürüyüş başlatıp Ankara'ya giderek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e iletilmek üzere yazdıkları mektubu bıraktı.

6 YILLA YARGILANACAK

Pedagog Canay Çamlıbel'in ölümüne neden olan tutuksuz sürücü Ergün Kal hakkında taksirle ölüme neden olmak suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle Karşıyaka 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İlk duruşması görülen davada, Çamlıbel'in çocuklarının, duruşmaya katılan Kal'ın daha fazla ceza alması için ağır ceza mahkemesinde yargılanması talebi, hakim tarafından reddedildi. Duruşma dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. - İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Trafik Gönüllüsünün Ölümünde Sürücye 6 Yıl Ceza İstemi - Son Dakika


Advertisement