Son Dakika Haberleri: Trafik Sigortasında Yüzde 5 Zam Bekleniyor

Trafik Sigortasında Yüzde 5 Zam Bekleniyor

8 ay önce

Sektör yetkililerinin verdiği bilgilere göre, haziran veya temmuz ayında trafik sigortasında yüzde 5 zam yapılması bekleniyor.

Araç sahiplerine bir kötü haber de sektör yetkililerinden geldi. Yetkililer, trafik sigortasına haziran veya temmuz ayında yüzde 5 zam beklendiğini açıkladı.

YILBAŞINDA YÜZDE 5 ZAM YAPILMIŞTI

Şimşek'in açıklamalarından önce trafik sigortasına 2018 yılbaşından itibaren yüzde 5 zam yapılmıştı. Ayrıca yüzde 1 olan aylık enflasyon güncellemeleri de yüzde 1.5 olarak devam ediyor. Bunun sonucunda Türkiye genelinde iyi sürücülerin sigorta primi 490 liradan 515 liraya, trafik canavarlarının primi ise 2 bin 339 liraya çıkmıştı.

Böylece sigorta şirketlerinin zararı da 270 milyon liraya kadar iniyordu. Sigortacılardan aldığımız bilgilere göre şimdi haziran veya temmuz aylarında primlere yüzde 5 daha zam yapılacak. 2019'da ise serbest piyasaya geçilecek.
Antalya'da Otobüs Şoförü, 80 Saniyelik Kırmızı Işıkta Sigara Molası Verdi Mahsullerin Toplanmasını Hızlandırmak İçin Üretilen Araç, Zeytin Tarımında Çığır Açacak

Rusya'da Üniversite Öğrencileri, 90 Lira İçin Sahnede Soyundu