Trakya'da Günlük Sütte Abonelik Sistemi Başlıyor - Son Dakika

Trakya'da Günlük Sütte Abonelik Sistemi Başlıyor

19.02.2012 11:20
Trakya'da Günlük Sütte Abonelik Sistemi Başlıyor, System.String[]

Yavuz Karaduman - Tekirdağ'da faaliyet gösteren satış ve pazarlama firması, bir çok Avrupa ülkesi ve ABD'de olduğu gibi abone usulü günlük taze süt projesini Trakya'da da başlatarak, günlük sütleri sabah erken saatlerde abonelerinin kapılarına...

Yavuz Karaduman - Tekirdağ'da faaliyet gösteren satış ve pazarlama firması, bir çok Avrupa ülkesi ve ABD'de olduğu gibi abone usulü günlük taze süt projesini Trakya'da da başlatarak, günlük sütleri sabah erken saatlerde abonelerinin kapılarına bırakacak.

Firma sahibi Eylem Yalçınkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekirdağ'ın Malkara ilçesindeki köylerden toplanan günlük sütleri, fabrikada pastörize işleminden geçirdikten sonra paketleyip abonelik sistemiyle müşterilerin kapısına kadar götüreceklerini söyledi.

Yalçınkaya, projeyi üniversite öğrenciliği yıllarında tasarladığını belirterek, şöyle konuştu:

"1995 yılında Trakya Üniversitesi Malkara Meslek Yüksekokulu'nda öğrenci olduğum dönemde abonelik sistemiyle süt satma projem vardı. Bu benim bir hayalimdi ve yıllar sonra bunu nasıl gerçekleştirebilirim diye düşünmeye başladım. Daha sonra üniversitedeki hocam Kayahan Yılmaz'a danıştım ve onun yönlendirmesiyle Malkara'da süt işleyen bir fabrikayla anlaştım."

-Günlük süt 1,5 TL'ye satılacak-

Köylerden toplanan sütün fabrikada el değmeden işleneceğini ifade eden Yalçınkaya, "Anlaştığım fabrika köylülerden aldığı sütü pastörizasyon işleminin ardından özel poşet paketlerle paketleyecek. Daha sonra fabrikadan aldığımız paket sütü soğuk hava depomuzda muhafaza edeceğiz. Ertesi sabah ise soğutma sistemli araçlarla tek kullanımlık günlük pastörize sütü abonelerimize dağıtacağız. Bir litrelik paketlerde satışa sunduğumuz sütün ücreti 1,5 TL" dedi.

Yalçınkaya, abonelik sistemiyle, günlük taze sütlerin, kapılara gelen gazeteler gibi rahatlıkla alınacağını belirterek, "Bu sistemle de süt içme alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz. Bu proje için satış, pazarlama firması ve internet sitesi kurduk. Önümüzdeki günlerde Tekirdağ'ın bazı bölgelerinde tanıtım ve organizasyon yapacağız. Kapı kapı dolaşarak hizmetimizi anlatacağız" diye konuştu.

Abonelik sistemiyle ilgili tüm hazırlıklarının tamamlandığını vurgulayan Eylem Yalçınkaya, projenin Mart ayı başında faaliyete geçeceğini sözlerine ekledi.

- TEKİRDAĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Trakya'da Günlük Sütte Abonelik Sistemi Başlıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı