Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" - Son Dakika

Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı"

4 yıl önce

Lüleburgaz'da, "Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" açıldı.

Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı

Lüleburgaz'da, "Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" açıldı.


Lüleburgaz Belediyesi ile Renkly Fuarcılık tarafından kapalı pazar yerinde düzenlenen fuarın açılışına, Belediye Başkanı Emin Halebak, Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Keçeci, Kırklareli Süt Üreticileri Başkanı Hüseyin Demircan, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci katıldı.


Halebak, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, fuarın tüm Trakya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.


Fuara 65 firmanın katıldığını belirten Halebak, bu tür fuarların çiftçiler ve besiciler açısından önemli olduğunu söyledi.


Tüm çiftçileri fuara davet eden Halebak, "Lüleburgaz'da yıllardan bu yana tarım ve hayvancılık fuarlarını yapıyoruz. İlk strateji planımızı yaptığımız yıllarda Lüleburgaz'da süt ve hayvancılığın gelecekte önemli bir yer alabileceğini öngörmüştük. Bu bağlamda birçok kooperatif birlik oluştu. Sonuç itibarıyla yaşadığımız topraklar olağanüstü verimli topraklar ve en önemlisi değişimi kavrayabilen, zamana ayak uydurabilen insanlarımız var. O nedenle fuarlarımızın bizlerin ayağına geliyor olması yeniliklerin takip edilebilmesi için çok önemlidir." dedi.


Açılışın ardından Halebak ve beraberindekiler fuarı gezerek traktör ve iş makineleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı.


Fuar 29 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Haber Yayın Tarihi: 26.05.2016 09:46 Kaynak: AASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri