Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Üstün Açıklaması - Son Dakika

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Üstün Açıklaması

19.01.2012 15:20
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Üstün Açıklaması, System.String[]

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, "Geçen sene 416 proje aldık, 61'ini seçebildik, hibe olarak 13 buçuk milyon lira dağıtacaktık, 10 milyon 400 bin lira dağıtabildik" dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, "Geçen sene 416 proje aldık, 61'ini seçebildik, hibe olarak 13 buçuk milyon lira dağıtacaktık, 10 milyon 400 bin lira dağıtabildik" dedi.

Üstün, Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürlüğü'nü ziyaretinde yaptığı konuşmada, projelerin niteliği açısından geçen seneye kıyasla gelişme olduğunu söyledi.

İlk hibe programına göre proje sayısında düşüş olmasına rağmen, nitelik bakımından artışın olduğunu ifade eden Üstün, şunları kaydetti:

"Geçen seneye göre gelişme var. İlk hibe programına göre sayısal olarak proje sayısında bir düşme var, genel olarak kalkınma ajanslarının başına gelen bir olay ilk hibe programlarında büyük bir heyecanla fakat düşük kaliteyle projele yazılıyor, ajansın değerlendirme mekanizması anlaşıldığında proje sayısında düşme, nitelikte artış yaşanıyor. Geçen sene 416 proje aldık, 61'ini seçebildik, Hibe olarak 13 buçuk milyon lira dağıtacaktık, 10 milyon 400 bin lira dağıtabildik. Bu sene 20 milyonluk bir hibe paketimiz var.

Proje gelmesi açısından gerek nüfus, gerek işletme sayısı bakımından Tekirdağ kaçınılmaz olarak ön plana çıkıyor. Edirne ve Kırklareli kamu kurum kuruluşları bakımından gayet başarılılar."

Bu yılki hibe paketleri içerisinde yer alan sosyoekonomik paketten sivil toplum kuruluşlarının yararlanabileceğini ifade eden Üstün, "Bu yıl hibe paketleri içerisinde sosyo-ekonomik paket var, çünkü sayısal olarak ciddi olarak sivil toplum kuruluşlarımız var. Bunların bir çoğunun faaliyet yapamamasının nedeni, mali kaynaklara ulaşamamalarıdır. Bunlardan faaliyet olarak bölgeye faydası olacaklara destek verme kararı verildi. Projelerine yüzde 90 destek vermek üzere hibe programına çıktık" diye konuştu.

Kalkınma Ajanslarının artık daha iyi tanındığını vurgulayan Üstün, geçen yıl teorik bilgilerle kendilerini tanıtırken, şimdi biten projeleriyle, somut bir şekilde tanıtmanın avantajını yakalayabildiklerini bildirdi.

- EDİRNE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Üstün Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Nitrojen tüplü otomobile 1.280 lira ceza kesildi İzmir'den güzel haberler de geliyor! Hülya teyze, 17 saat kaldığı enkazdan yürüyerek çıktı Ermenistan son çareyi mahkumlarda buldu! Tutuklular bırakılarak cepheye gönderiliyor Depreme marketin kasasında yakalanan 3 kadını kısa mesaj kurtardı İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu