Trakya'nın en büyük hayvan pazarı modern hale getirilecek - Son Dakika

Trakya'nın en büyük hayvan pazarı modern hale getirilecek

06.12.2022 15:04

Tarım ve Orman Bakanlığınca Edirne'nin Havsa ilçesindeki "Trakya'nın en büyük hayvan pazarı" modern hale getirilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığınca Edirne'nin Havsa ilçesindeki "Trakya'nın en büyük hayvan pazarı" modern hale getirilecek.

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, aralık ayı 2. birleşimin yaptığı konuşmada, Havsa Canlı Hayvan Pazarı'nın Trakya'nın en büyük hayvan pazarı olduğunu söyledi.

Pazarın yenileneceğini belirten Geçmiş, "Havsa Belediyesi yapılacak pazarın plan ve projelerini meclise gönderdi. Canlı hayvan pazarı şehrin dışına kurulacak. Dükkanlar ve sosyal alanların yer alacağı canlı hayvan pazarı modern bir yapıda olacak. Bu konuyla ilgili meclisimizden Tarım ve Hayvancılık ile Araştırma İnceleme komisyonları çalışmalar yapacak." dedi.

"Pazar bölgenin bir markası ve önemli bir değeri"

Havsa Belediyesi tarafından yeni hayvan pazarıyla ilgili proje hazırlandı.

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Havsa Canlı Hayvan Pazarı'nın yetiştiricilere ciddi katkılar sağladığını belirtti.

Pazarın bölgenin bir markası ve önemli bir değeri olduğunu dile getiren Balkan, şunları kaydetti:

"Modern bir alana kurulacak pazarımızda vatandaşlarımız rahat bir ortamda alışverişini yapabilecek. Valiliğimiz ve özel idaremizin destekleriyle yeni bir projeye imza attık.

İlçemizin girişinde 14 bin metrekarelik yeni bir arsa temin ettik. Yeni modern bir hayvan pazarımızı bölgemize kazandıracağız. Bu sayede modern hayvan pazarımızda hayvan sayısında artış olacak ve bunun da ülke hayvancığına pozitif katma değer sağlayacağını düşünüyoruz."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Selahattin Demirtaş'tan HDP'nin adaylık teklifine yanıt: Hukuki durumum uygun değil Selahattin Demirtaş'tan HDP'nin adaylık teklifine yanıt: Hukuki durumum uygun değil Trakya'daki camilerde Regaip Kandili dualarla idrak edildi Trakya'daki camilerde Regaip Kandili dualarla idrak edildi Trakya gümrük kapılarında geçen yıl değeri 356 milyon lirayı aşan kaçak eşya ele geçirildi Trakya gümrük kapılarında geçen yıl değeri 356 milyon lirayı aşan kaçak eşya ele geçirildi

Son Dakika Güncel Trakya'nın en büyük hayvan pazarı modern hale getirilecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement