Trençkotun Yeni İmajı - Son Dakika

Trençkotun Yeni İmajı

17.03.2012 06:03
Trençkotun Yeni İmajı, System.String[]

Bugüne kadar hiçbir bahar sezonu, trençkota sırtını dönme cesaretini gösteremedi.

Baharın vazgeçilmezi olan trençkot; bazen içine ne giydiğimizi bile umursamadan, üzerimize alıp kemerini sıktığımız kurtarıcı bir parça.. Vogue Türkiye dergisi, yüz yıldır omuz apoletleriyle koruduğu otoritesinden ödün vermeyen trençkotun; bu bahar, yeni imajla karşımızda olduğunu belirtiyor. Yeni trençkot, alıştığımız klasik modellerin mütevazılığından sıyrılmış; "Ben buradayım" demekten hiç çekinmiyor.

ERDEM DE ÇİÇEK AÇTI

Burberry'nin kreatif direktörü Christopher Bailey; 2012 ilkbahar/yaz koleksiyonunda trençkotu bir anlamda yeniden keşfetti. Verev çizgiler ve geometrik patchwork etkisi yaratan desenlerle doku kazanan kumaşlar, yakalara vurgu yapan renkli ahşap boncuklarla kulağa bir Afrika müziği çalınıyor. Tasarımcı Erdem Moralıoğlu'nun, Erdem koleksiyonunun en iddialı parçalarından biri; gökyüzüne kurulmuş bir botanik bahçesini andıran mavi trençkot oldu. Bir kurdeleye benzeyen zarif kemeri ve şeritli truvakar kol kesimiyle klasik duruşunu korusa da, dekor gibi kullanılan çiçek desen; bu trençkotu yeniler sınıfına sokuyor. McQueen'in resort koleksiyonunda gördüğümüz parça da detaya vurgu yapanlardan... Kalın kemerle kullanılan bu trençkotun en iddialı yanı ise etnik heybeleri andıran büyük yama cepleri olarak gösteriliyor.

TEK PARÇAYLA STİL SAHİBİ OLUN

Çiçek desenleriyle romantizmi öne çıkaran, parlak materyallerle iddiasını koruyan, bazen de dekoratif unsurlarla giyeni kabile kadınına dönüştüren yeni trençkotlar; tek parça ile stil sahibi olmayı vaat ediyor. Trençkotu; renkli mus çoraplarla elbise gibi giyebilir, koyu renk bir skinny jean üzerine geçirip çıkabilirsiniz.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Trençkotun Yeni İmajı

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Trençkotun Yeni İmajı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı