Troya Efsanesi Yeniden - Son Dakika

Troya Efsanesi Yeniden

13.01.2012 11:44
Troya Efsanesi Yeniden, System.String[]

Anadolu Ateşi'nin yenilenmiş oyunu Troya ile İzmirli seyircisinin karşısına çıkacak olan Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ve ekibi, gösteri öncesinde Troya efsanesinin kıyafetlerini Çiğli'deki Carrefour Alışveriş...

Anadolu Ateşi'nin yenilenmiş oyunu Troya ile İzmirli seyircisinin karşısına çıkacak olan Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan ve ekibi, gösteri öncesinde Troya efsanesinin kıyafetlerini Çiğli'deki Carrefour Alışveriş Merkezi'nde sergiledi.

Aylardır yeni oyunları Troya üzerinde çalışan ve yeni dans şovları ile farklılık yaratan Anadolu Ateşi ekibi, sahnede giyeceği kostümleri ve Truva atını Carrefour Alışveriş Merkezi'nde İzmirlilerin beğenisine sundu.

"İzmirLİLERE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATACAĞIZ"

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan'ın özellikle kendi tanıttığı kıyafetler büyük ilgi gördü. Troya'nın İzmir için çok büyük önemi olduğunu söyleyen Mustafa Erdoğan, " Türkiye'nin en güzel tiyatro seyircisi, en fazla alkışı topladığımız yer İzmir. Buradaki gösterilerimizde sorunumuz bilet ve yer sıkıntısı oluyor. Troya'da çok başarılı olacak. Troya destanı İzmirli Homeros'un hikayesi. İlyada destanından esinlendik. Bu oyunda tarih danışmanları ile çalışıyoruz. Çanakkale'ye gittik ve dans derslerinin bir kısmını orada yaptık. Yeni değişmiş dans ve müziklerimiz ile İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşatacağız" dedi. İstanbul ve Ankara'dan sonra İzmir'e de yeni oyuncular yetiştirmek için okul ve cast ajans açmak istediklerini söyleyen Mustafa Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerinin devam ettiğini ve en kısa zamanda sonuca ulaşacağını ifade etti. Konuşmalar sonrası Erdoğan, sergide kullanılan kıyafetleri anlattı. Sergiye ev sahipliği yapan Karşıyaka Carrefour Alışveriş Merkezi Müdürü Emre Saraç, Mustafa Erdoğan'a çiçek verdi.

"MASAL, MÜZİKAL VE ARKEOLOJİ"

Troya oynunun çok daha kapsamlı olduğunu söyleyen Mustafa Erdoğan, "Seyirciler yeni bir Troya izleyecek. Sahneler yenilendi ve müzikler değişti. Troya efsanesinin her şeyini anlatıyoruz. Hiç Troya efsanesini okuyamayan biri oyunumuzla masalsı, müzikal ve arkeoloji yanını birlikte öğrenecek. Biz Anadolu Ateşi olarak Troya oyunumuzu, yurt dışında birçok şehirde sergiledik ve Truva atımızı şehrin merkezinde yerleştirdik ve binlerce insan Anadolu'dan çıkan Troya efsanesini görmüş oldu" dedi.

Anadolu Ateşi ekibi Troya gösterisiyle 20 Ocak akşamı Halkapınar Spor Salonu'nda İzmirliler ile buluşacak. - İzmir

Troya Efsanesi Yeniden
Troya Efsanesi Yeniden
Troya Efsanesi Yeniden
Troya Efsanesi Yeniden
Troya Efsanesi Yeniden

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Troya Efsanesi Yeniden - Son Dakika


Son Dakika

Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Aliyev, "Ermenileri iti kovar gibi kovuyoruz" demişti! Azerbaycan, yerli kamikaze İHA'sına "İti Kovan" adını verdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı