Trump'a Karşı Çırılçıplak Amuda Kalktılar - Son Dakika

Trump'a Karşı Çırılçıplak Amuda Kalktılar

31.10.2016 11:40

Ünlü fotoğrafçı Spencer Tunick, 'Inversion' adlı projesi için açık alanda amuda kalkan çıplak modelleri fotoğrafladı.

Pek çok kentte çektiği çıplak fotoğraflarla bilinen ABD'li fotoğrafçı Spencer Tunick'in son durağı Meksika oldu. La Calaca Festivali için Allende kentine gelen fotoğrafçı ABD'nin Cumhuriyetçi Başkan Adayı Donald Trump'a karşı bir proje yaptı.

ÇIPLAK MODELLERİ FOTOĞRAFLADI

'Inversion' adlı projesi için açık alanda amuda kalkan çıplak modelleri fotoğraflayan Tunick, "Trump bizim zihnimizi altüst ediyor, sinir bozucu bir histeri yaşamamıza neden oluyor. Bence her şeyin baş aşağı geldiği zor ve çalkantılı bir dünyada yaşıyoruz." dedi.

Sanatçı, "Çalışmalarımda ve hayatta duvarlardan ve çitlerden nefret ediyorum." ifadesini kullandı. Trump, seçilmesi halinde göçmenlerin gelmesini engellemek için Meksika sınırına duvar öreceğini bu duvarın parasını da Meksika yönetiminden alacağını ifade etmişti.

100 KADINI ÇIPLAK FOTOĞRAFLAMIŞTI

Spencer Tunick, Donald Trump'ın adaylığının kesinleşeceği dönemde de ''Söylediği Her Şeyin Bir Anlamı Var!" adlı proje için 100 kadını çıplak olarak fotoğraflamıştı. Bu projesinde kadınlar ellerindeki aynayla Trump'ın adaylığının kesinleşeceği kongre binasını göstermişti. Tunick yaptığı açıklamada, "Aynalar, ileri görüşlü kadınların bilgisini, zekasını ve Doğa Ana'yı Cleveland şehrine, kongre alanına ve şehir manzarasına yansıtıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Tunick'in son altı yıl içerisindeki en ses getiren projesi ise, Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri'nin solcu isyanlarıyla uğraşmakta olan ve barış ortamına hazırlık yapan Bogota'da, 10.000 kadını çıplak poz vermesi için ikna etmekti.


Trump'a Karşı Çırılçıplak Amuda Kalktılar
Trump'a Karşı Çırılçıplak Amuda Kalktılar

Son Dakika Dünya Trump'a Karşı Çırılçıplak Amuda Kalktılar - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı Kılıçdaroğlu ve İnce, Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Büyük zafer için tarih verildi: Azerbaycan 10-15 gün sonra toprak bütünlüğünü sağlayacak Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu