Trump bu türkiye ile suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değil - Son Dakika

Trump bu türkiye ile suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değil

4 ay önce

Trump Bu Türkiye ile Suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değilABD, (DHA)- ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili, 'Bu Türkiye ile Suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değil' açıklamasında bulundu.

Trump Bu Türkiye ile Suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değil

ABD, (DHA)- ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili, 'Bu Türkiye ile Suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değil' açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile ortak basın toplantısı düzenledi. Trump, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı ile ilgili, 'Bizim için artık eve dönme zamanı. Eğer Türkiye Suriye'ye giriyorsa bu Türkiye ve Suriye arasındaki bir problemdir. Bu bizim problemimiz değil' açıklamasında bulundu. Trump ayrıca, bölgedeki YPGPKK unsurları hakkında da, 'Kürtler savaşmayı biliyorlar. Ancak onlar da melek değil. Bizimle birlikte savaşmaları için onlara çok para ödedik' ifadelerini kullandı.

Trump, ABD medyasında çıkan Pentagon'un İncirlik Üssü'ndeki nükleer silahları geri çekmeyi gözden geçirdiğine dair haberler hakkında ise, 'İncirlik'te bulunan ABD nükleer silahlarının güvenliğinden eminim' sözlerini kullandı.

Trump bu türkiye ile suriye arasındaki bir problem, bizim problemimiz değil

Haber Yayın Tarihi: 16.10.2019 08:09 Kaynak: DHASon Dakika

2 ay önce yakalanan PKK'lı terörist Semra Tuncer, uzman çavuşun aracında yakalanmış
Çin'de yaşayan Türk vatandaşından, koronavirüsle ilgili korkutan açıklama Beyaz Saray'dan Türk gazetecilere ambargo! Basın toplantısına alınmadılar

Son Dakika Haberleri