Son Dakika Haberleri: Trump: Çin ile ticaret anlaşmasının bir termin süresi yok

Trump: Çin ile ticaret anlaşmasının bir termin süresi yok

6 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile yapılan ticaret görüşmelerinin sonucunda imzalanacak anlaşma için kesinleşmiş bir tarih olmadığını ancak 2020 yılındaki ikinci dönem seçimlerinin sonuçlanmasını beklemenin "daha iyi" olacağını söyledi.

Trump: Çin ile ticaret anlaşmasının bir termin süresi yok, System.String[]
– ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile yapılan ticaret görüşmelerinin sonucunda imzalanacak anlaşma için kesinleşmiş bir tarih olmadığını ancak 2020 yılındaki ikinci dönem seçimlerinin sonuçlanmasını beklemenin "daha iyi" olacağını söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Londra'da yapacağı görüşme öncesinde konuşan Trump, Çin'in anlaşmaya istekli olduğunu ancak söz konusu anlaşmanın ancak kendisi istediği takdirde imzalanacağını söyledi.Trump'ın açıklaması sonrasında Dow Jones yüzde 0.39, Nasdaq yüzde 0.43 ve S&P yüzde 0.36 düştü.


- İstanbul
Haber Yayın Tarihi: 03.12.2019 05:09 Kaynak: DHADiyarbakırlı ressamdan 120 bin dolara satılan muz çalışmasına salatalıklı yanıt
Trump'ın tehdidine Kuzey Kore'den yanıt: Bizim kaybedecek hiçbir şeyimiz yok ABD'li yöneticilerin Afganistan savaşı ile gerçekleri nasıl çarpıttıkları ortaya çıktı Kış lastiği takmayan 1742 araca ceza kesildi