Trump'ı çılgına çeviren Colin Kaepernick için tarihi karar! - Son Dakika

Trump'ı çılgına çeviren Colin Kaepernick için tarihi karar!

30 gün önce

Amerikan Futbol Ligi oyuncusu Colin Kaepernick, ulusal marşlar sırasında diz çökerek ırk ayrımcılığını ve buna bağlı polisin uyguladığı şiddeti sebebiyle protesto etmişti. Daha sonra Trump'ın "Bayrağına saygısızlık yapan şu şerefsizi sahadan alın" ifadeleri sonrasında oyuncu 3 yıldır forma giyemiyordu. Ancak bu karar değişti.

Colin Kaepernick doğduğu şehir olan Wisconsin'de 26 Ağustos 2016 tarihinde Green Bay Packers'a karşı oynanan bir hazırlık maçındaki ulusal marş sırasında ayağa kalkmayarak kulübede oturmuş, Milwaukee olaylarında genç siyahi Sylville Smith'in polis tarafından katledilmesini protesto etmişti.

Yıldız oyuncu daha sonra oynanan maçlarda ulusal marşlar sırasında diz çökerek ırk ayrımcılığını ve buna bağlı polisin uyguladığı şiddeti sebebiyle protestosunu sürdürmüştü. Yıldız oyuncu daha sonra oynanan maçlarda ulusal marşlar sırasında diz çökerek ırk ayrımcılığını ve buna bağlı polisin uyguladığı şiddeti sebebiyle protestosunu sürdürmüştü.

AĞIR İFADELER KULLANILDI

2015-2016 sezonu sonunda serbest ünlü sporcu, kendisine istediği kontratı bir türlü bulamadı.Amerika Başkanı Donald Trump da çok konuşulan isimle ilgili ülkeyi sallayan açıklamalar yaptı:

"Bayrağına saygısızlık yapan şu şerefsizi sahadan alın" demesiyle tartışmanın boyutu alevlendi. Kaepernick ve eski takım arkadaşı Eric Reid ile birlikte lig yönetimine dava açtı.Buna karşılık lig yönetimi ulusal marşı protesto eden oyuncuları cezalandıracağını açıkladı.

Takım sahipleri de bir arada duruş sergiledi Kaepernick bir maçta dahi forma giymedi.

KAEPERNICK İÇİN ANTRENMAN DÜZENLENECEK

Amerikan Futbol Ligi (NFL) bu hafta sonu için oyun kurucu Colin Kaepernick için bir antrenman seansı düzenleyeceğini duyurdu. Seansın oyuncunun katılacağı basın açıklamasını da içereceği ve basın mensuplarına kapalı yapılacağı ifade edildi.

Açıklamanın ardından Kapernick, Twitter üzerinden "3 senedir bunu bekliyordum ve buna hazırım." dedi. Seansın ardından oyuncunun lige resmi olarak geri dönme ihtimalinin olduğu konuşuluyor.

Trump'ı çılgına çeviren Colin Kaepernick için tarihi karar!
Talisca menajerler aracılığıyla Fenerbahçe'ye önerildi

Başakşehir devre arasında Arda Turan'ı gönderebilir

Acun AIıcalı: TV8'i alınca ilk iş olarak otoparkı halı saha yaptım

Zlatan Ibrahimovic Amerika'ya kendine has şekilde veda etti

Haber Yayın Tarihi: 14.11.2019 02:03 

YORUMLAR


Son Dakika

Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü
Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi ABD'yi ayağa kaldıran görüntü: 7 yaşındaki çocuğa hücrede işkence yapıldı