Trump'ın Damadı Irak'ta - Son Dakika

Trump'ın Damadı Irak'ta

03.04.2017 09:36
Trump'ın Damadı Irak'ta

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı olarak Beyaz Saray'da görev yapan, kızı Ivanka Trump'ın eşi Jared Trump, Genelkurmay Başkanı James Dunford'un daveti üzerine Irak'a gitti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı olarak Beyaz Saray'da görev yapan, kızı Ivanka Trump'ın eşi Jared Trump, Genelkurmay Başkanı James Dunford'un daveti üzerine Irak'a gitti. ABD'nin başını çektiği koalisyon güçlerinin terör örgütü IŞİD'in elinde bulunan Musul'u geri alma hazırlığı yaptığı dönemde, Kushner'in Irak ziyaretinin amacı açıklık kazanmadı. Başkan Trump'ın üst düzey danışmanlarından 36 yaşındaki damat Kushner'in, Trump tarafından ABD'nin öteki ülkelerle dış ilişkilerini belirleyen Dışişleri Bakanı Rex W. Tillerson'un yetkilerine eşdeğer yetkilerle donatılması Amerikan medyası ve kamuoyu tarafından tepki çekmeyi sürdürüyor.

Kushner'in Irak ziyaretinin nedeni açıklık kazanmazken, Amerikan medyası ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı 'ABD'nin Irak'tan geri çekilirken bu ülkedeki petrolü kontrol edecek bir stratejiyle geri çekilmedi. Eğer petrolü almış olsaydık IŞİD de olmazdı. Ortadoğu'ya 6 trilyon dolar harcadık ve bugün ülkemiz dağılıyor' sözlerini de yeniden gündeme getiriyor.

Büyükelçi Güney: 'Türkiye'nin PKK ile mücadelesi Irak'ın egemenliğinin yeniden tesisi ve güçlenmesi içindir' Büyükelçi Güney: 'Türkiye'nin PKK ile mücadelesi Irak'ın egemenliğinin yeniden tesisi ve güçlenmesi içindir' MSB: 3 terörist etkisiz hale getirildi MSB: 3 terörist etkisiz hale getirildi Teksas'taki Saldırıda Ölenler İçin Beyaz Saray'da Bayrak Yarıya İndi Teksas'taki Saldırıda Ölenler İçin Beyaz Saray'da Bayrak Yarıya İndi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Trump'ın Damadı Irak'ta - Son Dakika


Advertisement