Son Dakika Haberleri: ABD Başkanı Trump'ın Yüksek Mahkeme Adayı Kavanaugh Hakkında İkinci Kez Taciz Suçlaması Yapıldı
BBC

ABD Başkanı Trump'ın Yüksek Mahkeme Adayı Kavanaugh Hakkında İkinci Kez Taciz Suçlaması Yapıldı

3 ay önce

ABD'de bir kadın daha, Başkan Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği yargıç Kavanaugh'ın geçmişte kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Kadın, Kavanaugh'ın üniversite yıllarındaki bir partide cinsel organını yüzüne bastırdığını söyledi.

ABD'de bir kadın daha, Başkan Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği yargıç Brett Kavanaugh'ın geçmişte kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Kadın, yargıcın üniversite yıllarındaki bir partide cinsel organını yüzüne bastırdığını söyledi. Kavanaugh, iddiaları 'iftira' olarak tanımladı.

KADININ YÜZÜNE CİNSEL ORGANINI BASTIRDIĞI İDDİASI

Kavanaugh'ın Yale Üniversitesi'nden arkadaşı olduğu belirtilen Deborah Ramirez, New Yorker dergisine açıklamasında yurttaki bir parti sırasında yargıcın cinsel organını yüzüne bastırdığını söyledi. Ramirez, tacizin 1983-84 akademik yılında birinci sınıftayken meydana geldiğini söyledi.

Ramirez'in iddialarıyla ilgili olarak sınıf arkadaşları, o dönemde bu olayı duyduklarını söyledi.

Deborah Ramirez

KADIN, İDDİANIN DETAYLARINI ANLATTI

Ramirez olayı şu şekilde konuştu:

''Yurt partisinde bir daire oluşturacak şekilde oturan öğrenciler içki içme oyunu oynadıklarını söyledi. Öğrenciler, grupta işaret ettikleri kişiden içki içmesini istiyordu. Bir süre sonra bir öğrenci plastik bir penis çıkardı. Kavanaugh da, pantolonunu indirip cinsel organını yüzüme dayadı. Adamı itmeye çalışırken penisine dokundum. Evleninceye kadar hiçbir penise dokunmayacaktım. O gün çok utandım ve aşağılandım.''

''BÖYLE BİR ŞEY OLMADI''

Brett Kavanaugh da yazılı bir açıklama yaparak "35 yıl yaşandığı iddia edilen bu olay hiç yaşanmamıştır. O zaman beni tanıyanlar böyle bir şey olmadığını biliyorlar ve bunu söylüyorlar." dedi.

BEYAZ SARAY'DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray'dan bir sözcü, "Demokratlar'ın iyi bir adamı karalamaya yönelik iftira kampanyasının bir parçası." dedi ve Kavanaugh'ın arkasında durduklarını söyledi.

GEÇEN HAFTA BİR PROF. DA BENZER İDDİADA BULUNMUŞTU

Geçen hafta da Prof. Christine Blasey Ford, 1982'de Kavanaugh'ın cinsel saldırısına uğradığını öne sürmüştü. Ford, 15 yaşındayken bir okul partisinde, o zaman 17 yaşında olan Kavanaugh'ın kendisini yatak odasına sürüklediğini, yatakta üzerine çullanıp ağzını kapadığını ve iç çamaşırlarını çıkarmaya çalıştığını söylemişti. Bir arkadaşının yardımıyla kurtulduğunu belirten Ford, yıllarca bu olayın travmasını yaşadığını söylemişti.

Brett Kavanaugh
BBC18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor Terör Örgütü PKK, Hamile Kalan Kadın Teröristi İnfaz Etti

Erdoğan'dan, Halkı Sokağa Davet Eden Fatih Portakal'a: Ahlaksıza Bak, Yargı Gereken Cevabı Verecektir