Son Dakika Haberleri: Trump: Orta Doğu'nun petrolüne ihtiyacımız yok ancak müttefiklerimize yardım edeceğiz

Trump: Orta Doğu'nun petrolüne ihtiyacımız yok ancak müttefiklerimize yardım edeceğiz

2 ay önce

ABD Başkanı Trump, Arabistan'daki saldırıyla ilgili ülkesinin Orta Doğu'daki petrol ve gaz kaynaklarına ihtiyacı olmadığını ancak müttefiklerine yardım edeceklerini söyledi.

ABD Başkanı Donal Trump, Suudi Arabistan'daki petrol üretim tesislerinin vurulmasıyla ilgili olarak bir açıklama daha yaptı. Trump, " Orta Doğu'nun petrol ve gazına ihtiyacımız yok ancak müttefiklerimize yardım edeceğiz" dedi.

TRUMP: FAİLİNİ BİLİYORUZ

Trump daha önce yaptığı açıklamada, saldırının failini bildiklerini söylemiş, ordunun hazır ve hedefe kilitli olduğunu ifade etmişti.

PETROL FİYATLARINDAKİ ARTIŞA ÖNLEM

Trump ayrıca, petrol fiyatlarında oluşabilecek ani artışa önlem olarak, ABD'nin stratejik rezervlerini kullanabileceğini belirtmişti.

NE OLMUŞTU?

Suudi Arabistan'ın petrol-gaz şirketi Aramco'nun tesislerine İHA'lı saldırı düzenlenmiş ve üst üste patlamalar yaşanmıştı. Saldırıyı Husiler üstlenmiş ve "Bir daha vururuz" tehdidinde bulunulmuştu. Yaşanan gelişmeler üzerine özellikle petrol başta olmak üzere emtia fiyatları yükselmişti.

Trump: Orta Doğu'nun petrolüne ihtiyacımız yok ancak müttefiklerimize yardım edeceğiz
Haber Yayın Tarihi: 16.09.2019 02:56 Kaçış Sendromu rahatsızlığı olan Mehmet Ali Erbil verdiği kilolarla şaşırttı
Çocuklarının tecavüze uğradığını iddia eden aile, küçük kızı 35 yaşındaki adamla evlendirmiş Emine Bulut'un katili, son sözünü soran hakime "Adil yargılanmıyorum" dedi