Son Dakika Haberleri: Trump: Powell ve Fed bir kez daha başarısız oldu

Trump: Powell ve Fed bir kez daha başarısız oldu

2 ay önce

ABD Başkanı Donald Trump, ABD Merkez Bankası'nın 25 baz puanlık faiz indirimini eleştirerek, Powell ve Fed'in bir kez daha başarısız olduğunu söyledi.

ABD Merkez Bankası (Fed), Çarşamba günkü Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı sonrası politika faizini 25 baz puan düşüşle yüzde 1.75-2.0 düzeyine çekti. Banka'dan yapılan açıklamada söz konusu kararda "küresel gelişmeler ve yatay enflasyonun" etkili olduğu belirtildi.

Fed açıklaması sonrası resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Trump, "Powell ve Fed bir kez daha başarısız oldu. Ne cesaret, ne sağduyu, ne de öngörü var! Kötü bir iletişim" dedi.

'AB İLE AYNI AVANTAJLARA SAHİP OLMAMIZ GEREK'

Bunun yanında Trump, San Diego'da söz konusu faiz kararıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Fed'in "bazı hatalar yaptığını" fakat söz konusu faiz indiriminin "iyi" olduğunu belirtti. Trump, Powell'ın faizleri "çok hızlı yükselttiğini ve çok yavaş düşürdüğünü" vurgulayarak, ABD'nin de Avrupa Birliği ile aynı "avantajlara" sahip olması gerektiğini söyledi. Buna karşılık Trump, işletmelerin "oldukça iyi" durumda olduğunu ve ABD ekonomisi performansının da güçlendiğine dikkat çekerek faiz kararının "o kadar da önemli olmadığını" söyledi.

Trump: Powell ve Fed bir kez daha başarısız oldu
Haber Yayın Tarihi: 19.09.2019 11:08 Kaynak: DHACanlı yayında mesajı ifşa olan Şeyma'dan ilk açıklama: Anlayış istiyorum
KONDA Genel Müdürü Ağırdır: CHP, 23 Haziran'da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır Ateşkesin bitmesine saatler kala terör örgütü YPG'den açıklama: Tamamen çekildik