Trump "Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam" dese de maskeli görüntülendi - Son Dakika

Trump "Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam" dese de maskeli görüntülendi

22.05.2020 11:29

ABD Başkanı Trump, bir fabrika ziyareti sırasında maskesiz olmasıyla ilgili gelen soruya tepki göstererek, basına kendisini maskeli görme zevkini tattırmayacağını söyledi. Ancak Trump, o fabrika ziyaretinde maske takarken görüntülendi.

ABD Başkanı Donald Trump, Michigan'daki bir otomotiv fabrikasını maske takmadan gezdi. Trump, neden maske takmadığına dair gelen soruya, "Arka tarafta maske taktım, ama basına bunu görme zevkini tattırmak istemedim. Hem gözlüğüm, hem maskem vardı" diye cevap verdi.

"O ZEVKİ TATTIRMAM"

ABD Başkanı Donald Trump, Perşembe günü ABD'nin Michigan eyaletinde yer alan otomotiv üreticisi Ford'un bir fabrikasını koronavirüs salgını nedeniyle maske önlemi almadan gezdi. Trump, fabrika ziyareti sırasında neden maske takmadığına yönelik soru soran gazeteciye ise, "Arka tarafta maske taktım, ama basına bunu görme zevkini tattırmak istemedim. Hem gözlüğüm, hem maskem vardı" diye cevap verdi.

"BURADA TAKMAYA GEREK YOK"

Trump aynı zamanda sık sık test yaptırdığını vurgulayarak, "Burada gerek yok. Herkese test yapıldı. Bana da test yapıldı. Hatta daha bu sabah yaptırdım. O nedenle burada takmaya gerek yok" ifadelerini kullandı. ABD Başkanı daha önce de maske takmamasına yönelik pek çok eleştiriyle karşı karşıya kalmıştı.

MASKELİ FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Trump, maskeli fotoğrafı için tüm bu sözleri söylese de söz konusu ziyarette yüzünde maske varken çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.

Maskesiz gezen Trump 'Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam' dese de maskeli görüntülendi
Trump Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam dese de maskeli görüntülendi
Trump Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam dese de maskeli görüntülendi

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Trump 'Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam' dese de maskeli görüntülendi - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Hindistan'da aynı anda diş çıkaran iki çocuk, uğursuzluk nedeniyle dişi köpeklerle evlendirildi Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı Putin'e kızından büyük darbe! Luiz, babasının baş düşmanı Aleksey Navalny'yi sosyal medyada takip ediyor Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Dur durak bilmiyor! Ireland Baldwin kasığındaki dövmeyi göstermek için pijamasını aşağı indirdi Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı