Trump "Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam" dese de maskeli görüntülendi - Son Dakika

Trump "Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam" dese de maskeli görüntülendi

ABD Başkanı Trump, bir fabrika ziyareti sırasında maskesiz olmasıyla ilgili gelen soruya tepki göstererek, basına kendisini maskeli görme zevkini tattırmayacağını söyledi. Ancak Trump, o fabrika ziyaretinde maske takarken görüntülendi.

ABD Başkanı Donald Trump, Michigan'daki bir otomotiv fabrikasını maske takmadan gezdi. Trump, neden maske takmadığına dair gelen soruya, "Arka tarafta maske taktım, ama basına bunu görme zevkini tattırmak istemedim. Hem gözlüğüm, hem maskem vardı" diye cevap verdi.

"O ZEVKİ TATTIRMAM"

ABD Başkanı Donald Trump, Perşembe günü ABD'nin Michigan eyaletinde yer alan otomotiv üreticisi Ford'un bir fabrikasını koronavirüs salgını nedeniyle maske önlemi almadan gezdi. Trump, fabrika ziyareti sırasında neden maske takmadığına yönelik soru soran gazeteciye ise, "Arka tarafta maske taktım, ama basına bunu görme zevkini tattırmak istemedim. Hem gözlüğüm, hem maskem vardı" diye cevap verdi.

"BURADA TAKMAYA GEREK YOK"

Trump aynı zamanda sık sık test yaptırdığını vurgulayarak, "Burada gerek yok. Herkese test yapıldı. Bana da test yapıldı. Hatta daha bu sabah yaptırdım. O nedenle burada takmaya gerek yok" ifadelerini kullandı. ABD Başkanı daha önce de maske takmamasına yönelik pek çok eleştiriyle karşı karşıya kalmıştı.

MASKELİ FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Trump, maskeli fotoğrafı için tüm bu sözleri söylese de söz konusu ziyarette yüzünde maske varken çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.

Maskesiz gezen Trump 'Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam' dese de maskeli görüntülendi
Trump Basına beni maskeyle görme zevkini tattırmam dese de maskeli görüntülendi

Son Dakika

Çekirge istilalarının temel sebebi iklim değişikliği ve aşırı yağışlar Ukrayna'da bakıcı, ağlamasından rahatsız olduğu bebeği boğarak öldürdü George Floyd protestolarına katılan eylemciler, polisi ateşe verdi İzmir'de denize döktüğümüz Yunanistan'dan Türkiye'ye küstah "savaş" tehdidi Suudi Arabistanlı bir baba, bebeğine kum yedirdi Irak'ta salgının başından bu yana bir günde görülen en yüksek vaka kaydedildi Kel erkeklerde koronavirüsten hayatını kaybetme oranı daha yüksek ABD polisinin şiddeti bitmiyor! Yere ittikleri yaşlı adam, yerden kalkamadı Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi Salgının en büyük mağdurlarından hayat kadınları yaşadıkları zor durumu anlattı Fransa'da Türk anne 2 çocuğuyla havuzda ölü bulundu Trump, protestolara karşı orduyu devreye sokma planında geri adım attı Irkçılık karşıtı eylemlerde yasalar, Trump'ın elini güçlendiriyor: Orduyu sokağa çıkarabilir Putin'i çileden çıkaran olay! Yöneticileri azarladı: Sosyal medyadan mı öğreneceğiz?