Son Dakika Haberleri: Trump'tan Fransa'daki Protestolara İlişkin Açıklama

Trump'tan Fransa'daki Protestolara İlişkin Açıklama

5 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump, Fransa'da yaşanan gösterilere ilişkin, ülkesinin çekildiği ve iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması'na atıfta bulunarak, "Anlaşma, Paris'te işe yaramadı.

Trump'tan Fransa'daki Protestolara İlişkin Açıklama, System.String[]
ABD Başkanı Donald Trump, Fransa'da yaşanan gösterilere ilişkin, ülkesinin çekildiği ve iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması'na atıfta bulunarak, "Anlaşma, Paris'te işe yaramadı." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Fransa'nın her yerinde protestolar ve kargaşanın hüküm sürdüğünü yazdı.

Paris Anlaşması'nın Paris için pek de işe yaramadığını ve Fransa'nın her yerinde protestolar ve kargaşa olduğunu belirten Trump, "İnsanlar, çevreyi korumak adına üçüncü dünya ülkelerine büyük meblağlar ödemek istemiyor. 'Trump'ı istiyoruz' sloganları atıyorlar. Fransa'yı seviyorum." ifadelerini kullandı.

Fransa'da 17 Kasım'da başlayan gösteriler, son yılların en şiddetli protestosuna dönüştü. Göstericiler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan vergileri düşürmesini ve ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

Trump, Haziran 2017'de, ülkesini iklim değişikliğiyle küresel mücadeleyi hedefleyen Paris Anlaşması'ndan çekme kararı aldığını açıklamıştı.ULEB Avrupa Kupasında Galatasaray, Monaco'ya 76-71 Yenildi First Lady Melania Trump: Donald Trump'la Olmanın En Kötü Yanı Fırsatçılar

ABD Senatosu Kaşıkçı Cinayetinde Prens Selman'ı Sorumlu Tuttu Mısır Çarşısı'nda Yaşanan Elektrik Krizi, Arkeologlarla Yapılan Çalışma Sonrası Sona Erdi