Trump türkiye, nato üyesi olarak iyi iş çıkarıyor - Son Dakika

Trump türkiye, nato üyesi olarak iyi iş çıkarıyor

04.12.2019 17:11

Trump Türkiye, NATO üyesi olarak iyi iş çıkarıyorİngiltere, (DHA)- ABD Başkanı Donald Trump ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Londra'daki NATO Liderler Zirvesi sonrası ortak basın açıklaması yaptı.

Trump Türkiye, NATO üyesi olarak iyi iş çıkarıyor

İngiltere, (DHA)- ABD Başkanı Donald Trump ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Londra'daki NATO Liderler Zirvesi sonrası ortak basın açıklaması yaptı. Trump, Türkiye'nin NATO için önemli bir ülke olduğunun altını çizerek, 'Türkiye, NATO üyesi olarak iyi iş çıkarıyor' dedi.

NATO 70'inci Yıl Liderler Zirvesi için İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan ABD Başkanı Donald Trump ve Angela Merkel toplantının ardından ortak basın açıklaması yaptı. Trump, verimli bir toplantı geçirdiklerini ifade ederek, 'Genel olarak başarılı bir NATO toplantısıydı. NATO'nun hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu düşünüyorum' ifadelerini kullandı. Türkiye'nin NATO üyesi olarak çok iyi işler çıkardığını vurgulayan Trump, 'Türkiye, NATO üyesi olarak iyi iş çıkarıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kürtlerin (YPGPKK) durumunu ele aldık. Güvenli bölge ve sınırda herhangi bir problem yok. Erdoğan'ı bundan dolayı tebrik ediyorum' sözlerini kullandı.

Trump türkiye, nato üyesi olarak iyi iş çıkarıyor
Trump türkiye, nato üyesi olarak iyi iş çıkarıyor
Trump türkiye, nato üyesi olarak iyi iş çıkarıyor
Trump türkiye, nato üyesi olarak iyi iş çıkarıyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Trump türkiye, nato üyesi olarak iyi iş çıkarıyor - Son Dakika


Son Dakika

Kervansaray Holding'e kayyum ataması sırasında rüşvet dağıtıldığı iddiası HSK'ya taşındı Son Dakika! CHP'den istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy tutuklandı Avukatlık ücretlerinin fiyatı değişti! İşte yeni tarife Uludağ'ın Robinson Crusoe'u koronavirüs salgınını aylar sonra dağcıdan öğrenmiş Son Dakika! MHP lideri Bahçeli'den Alaattin Çakıcı açıklaması: Benim dava arkadaşımdır; ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz Ozan Tufan'dan transfer itirafı: Crystal Palace Sörloth'u alınca benim transferim olmadı Ahmet Çakar'dan Terim ve maçın hakemine sert sözler: Ben o zaman 40 yıl hokkabazlık yapmışım 23 banka ve 30 finansal kuruluş arasında protokol imzalanarak esnafa kredi yapılandırma kolaylığı sağlandı