Son Dakika Haberleri: Truva, Osmanlı, Güllaç ve Köfte! Frankfurt Kitap Fuarı Son Erdi

Truva, Osmanlı, Güllaç ve Köfte! Frankfurt Kitap Fuarı Son Erdi

8 ay önce

BU yıl Gürcistan'ın onur konuğu olduğu fuara 110 ülkeden yaklaşık 7 bin 500 sektör, kitap, elektronik kitap ve dijital uygulama temsilcisi katıldı.

Truva, Osmanlı, Güllaç ve Köfte! Frankfurt Kitap Fuarı Son Erdi, System.String[]
BU yıl Gürcistan'ın onur konuğu olduğu fuara 110 ülkeden yaklaşık 7 bin 500 sektör, kitap, elektronik kitap ve dijital uygulama temsilcisi katıldı. Yazarları, gazetecileri, profesyonelleri ve kültür iletişimcilerini bir araya getiren fuarda, 4 binden fazla etkinlik düzenlendi. 10 binden fazla gazetecinin takip ettiği fuarı, yaklaşık 280 bin kişi gezdi.

KATILIM ARTTI

Bu yılki fuara katılım yüzde 3 artış gösterdi. Katılımcı sayısında en fazla artış Kuzey Amerika, Kanada, Afrika ve Güneydoğu Asya ülkelerinde faaliyet gösteren yayın evlerinde görüldü. Fuarda önde gelen yazar ve akademisyenlerin katılımıyla paneller ve söyleşiler gerçekleştirildi.

GELECEK YILIN ONUR KONUĞU NORVEÇ

Ayrıca fuarın hafta sonu ziyaretçilere açılmasıyla birbirinden ilginç kıyafetler dikkati çekti. Japon çizgi film karakterlerini temsil eden kostümler giyen gençler fuara akın etti. Fuarın gelecek yılki onur konuğu Norveç olacak.

ŞEF REFİKA BİRGÜL'DEN GÜLLAÇ VE KÖFTE

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı Frankfurt Kitap Fuarı'na 'Türkiye Ulusal Standı' ve 'Çocuk Yayınları Standı' olmak üzere toplam 320 metrekarelik alanda iki ayrı stantla katıldı. Fuar kapsamında Prof. Dr. Rüstem Aslan 'Truva Sunumu' gerçekleştirdi. Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Fransuva Georgia'nın katılımıyla 'Osmanlı İmparatorluğu'nun Avrupa'da Yansımaları' paneli düzenlendi. Şef Refika Birgül'ün Türk geleneksel mutfağından güllaç ve köftesi ise büyük ilgi gördü.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 15.10.2018 01:34 Tarlasını Sürerken 5 Bin Yıllık Tarihi Eserler Buldu, "Tutuklanırım" Korkusuyla Müze Müdürüne Koştu ABD'de Bir Öğretmenin Kız Öğrenciyi Taciz Ettiği Anlar, Saniye Saniye Kaydedildi Özcan Deniz'in Yıllar Önce Gusül Abdesti Alma Görüntüsü Sosyal Medyayı Salladı