Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi - Son Dakika

Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi

04.01.2012 13:29
Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi, System.String[]

Kalite anlayışının kamu kurumlarında da yaygın bir hale gelmesi için çalışmalarına devam eden Türk Standartları Enstitüsü(TSE) "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında eğitim programlarına başlyatacak.

Kalite anlayışının kamu kurumlarında da yaygın bir hale gelmesi için çalışmalarına devam eden Türk Standartları Enstitüsü(TSE) "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında eğitim programlarına başlyatacak.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman, kalitenin her alanda aktif olması için yapmayı planladıkları eğitim programı dahilinde Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek'i ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl vefat eden eski Rektör Prof.Dr. Mete Cengiz döneminde yarım kalan projelerini aynı şekilde devam ettirmek istediklerini belirten Karaman, "TSE bu konuda akredite bir kuruluştur. Herhangi bir kar amacı gütmeyen kurumumuz, öğrencilerin de rant aracı olarak görülmesine karşıdır." dedi.

Üniversiteden mezun olan öğrencilerin, bu seminerlerle sanayi ve üretime büyük katkısı olacağını ifade eden Karaman, "Bu amaçla TSE ve Uludağ Üniversitesi arasında söz konusu protokolü imzalayıp, bu iki kurum arasındaki tel örgüleri kaldırma kararlılığındayız." şeklinde konuştu.

Eğitim programıyla kaliteyi kamu kurumlarında yaygın hale getirmek istediklerini dile getiren TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman, özellikle "Temel Dökümantasyon ve İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu eğitim seminerleriyle kaliteyi her alanda arttırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Karaman, "Projeyle beraber, okulumuza katkı sağlamak ve kaliteyi TSE ile beraber Uludağ Üniversitesi'ne getirmek istiyoruz" dedi. Ayrıca bu eğitim ve seminerlerin sonunda "Kalite Zirvesi" adı altında sertifika töreni yapılacağını belirten Karaman, işbirliği yapan ortaklara da stand açılması olanağı sağlanacağını söyledi.

Uludğ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de, "Biz Uludağ Üniversitesi olarak bu projenizi destekliyoruz. Memnuniyetle katkı sağlayacağız. İşbirliği teklifinize destek olmak için elimizden geleni yapacağız." şeklinde karşılık verdi.

TSE'nin kendi bünyesinde bulunan eğitmenlerinin katılımcılara vereceği eğitimler 5 gün sürecek. "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında düzenlenecek olan eğitim programı, Uludağ Üniversitesi'nde ki öğrencilere katkı sağlamayı hedefliyor.

Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu