Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi - Son Dakika

Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi

Kalite anlayışının kamu kurumlarında da yaygın bir hale gelmesi için çalışmalarına devam eden Türk Standartları Enstitüsü(TSE) "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında eğitim programlarına başlyatacak.

Tse'den Uludağ Üniversitesi'ne İşbirliği Önerisi, System.String[]

Kalite anlayışının kamu kurumlarında da yaygın bir hale gelmesi için çalışmalarına devam eden Türk Standartları Enstitüsü(TSE) "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında eğitim programlarına başlyatacak.


Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman, kalitenin her alanda aktif olması için yapmayı planladıkları eğitim programı dahilinde Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek'i ziyaret etti.


Geçtiğimiz yıl vefat eden eski Rektör Prof.Dr. Mete Cengiz döneminde yarım kalan projelerini aynı şekilde devam ettirmek istediklerini belirten Karaman, "TSE bu konuda akredite bir kuruluştur. Herhangi bir kar amacı gütmeyen kurumumuz, öğrencilerin de rant aracı olarak görülmesine karşıdır." dedi.


Üniversiteden mezun olan öğrencilerin, bu seminerlerle sanayi ve üretime büyük katkısı olacağını ifade eden Karaman, "Bu amaçla TSE ve Uludağ Üniversitesi arasında söz konusu protokolü imzalayıp, bu iki kurum arasındaki tel örgüleri kaldırma kararlılığındayız." şeklinde konuştu.


Eğitim programıyla kaliteyi kamu kurumlarında yaygın hale getirmek istediklerini dile getiren TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mustafa Karaman, özellikle "Temel Dökümantasyon ve İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu eğitim seminerleriyle kaliteyi her alanda arttırmayı hedeflediklerini vurguladı.


Karaman, "Projeyle beraber, okulumuza katkı sağlamak ve kaliteyi TSE ile beraber Uludağ Üniversitesi'ne getirmek istiyoruz" dedi. Ayrıca bu eğitim ve seminerlerin sonunda "Kalite Zirvesi" adı altında sertifika töreni yapılacağını belirten Karaman, işbirliği yapan ortaklara da stand açılması olanağı sağlanacağını söyledi.


Uludğ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de, "Biz Uludağ Üniversitesi olarak bu projenizi destekliyoruz. Memnuniyetle katkı sağlayacağız. İşbirliği teklifinize destek olmak için elimizden geleni yapacağız." şeklinde karşılık verdi.


TSE'nin kendi bünyesinde bulunan eğitmenlerinin katılımcılara vereceği eğitimler 5 gün sürecek. "Kalite Şehrinde Kalite Günleri" adı altında düzenlenecek olan eğitim programı, Uludağ Üniversitesi'nde ki öğrencilere katkı sağlamayı hedefliyor.


Son Dakika

Sevgilisiyle yürüyüşe çıkan ünlü şarkıcı, fileli taytıyla dikkat çekti Aslışah Alkoçlar'dan ablası Neslişah Düzyatan'a sitem: Virüs var diye beni eve almıyor Rihanna, kendi markasının yeni koleksiyonu için iç çamaşırlarıyla cesur pozlar verdi Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in başrol oynadığı Sen Çal Kapımı dizisinin ilk fragmanı yayınlandı Ünlü oyuncu Ezgi Mola, eylül ayında evleniyor Oyuncu Gamze Topuz, köpeklerine çivili kemik atıldığını görünce şikayetçi oldu Evliyken Ece Erken'le aşk yaşayan iş adamı Şafak Mahmutyazıcıoğlu, eşinden boşandı Komedyen Cem Yılmaz, bahçesinin içini gözetleyenleri mahkemeye veriyor Maske takma zorunluluğuna uymayan Bennu Gerede: Yasaksa ceza kessinler Arto Dalga, sürekli Şeyma Subaşı'yı eleştiren Demet Akalın'a sert çıktı: Kafayı yedi Fatih Ürek, eski dostu Demet Akalın'ı hayatından çıkardı: İlgi alanımda değil Ezhel'den rapçileri hedef alarak şarkı çıkaran Norm Ender'e sert çıktı: Bize söverek para kazandı Kendisini uyaran Acun Ilıcalı'ya gülerek cevap veren Yunus Emre, hatasından dolayı herkesten özür diledi Survivor 2020'de adaya veda eden isim Aycan Yanaç oldu Aycan'ın elenmesinin ardından Acun Ilıcalı, Survivor'daki yeni sistemi açıkladı