Son Dakika Haberleri: TSK, Bordo Berelilere Özel Olarak Hazırlanan Kamuflajlarını Yayınladı

TSK, Bordo Berelilere Özel Olarak Hazırlanan Kamuflajlarını Yayınladı

6 gün önce

TSK, bordo berelilerin eğitim videosunu sosyal medyada paylaştı. Videoda bordo berelililerin yüksek teknolojiyle donatılmış kamuflajları görücüye çıktı.

Genelkurmay Başkanlığınca hazırlanan videoda, Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı timlerin kara, deniz ve havadaki zorlu eğitimlerinden görüntülere yer verildi.

Genelkurmay Başkanlığınca hazırlanan Özel Kuvvetler Komutanlığı tanıtım videosu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sosyal medya hesaplarından yayınlandı.

BORDO BERELİLERİN ZORLU EĞİTİMLERİ YER ALDI

"Özel Kuvvetler" brövesinin yansıtıldığı kareyle başlayan videoda, halk arasında bilinen adıyla "bordo bereliler"in kara, deniz ve havadaki zorlu eğitimlerinden görüntüler yer aldı.

İç ve dış tehditlerin bertaraf edilmesine karşı her türlü arazi ve iklim koşullarında görev yapabilecek nitelikte üst düzey eğitime tabi tutulan bordo berelilerin, hava indirme, keskin nişancılık, hayatı idame, balık adam ve çeşitli eğitimleri videoya yansıdı.

YENİ KAMUFLAJLAR VE DİKKAT ÇEKTİ

TSK'nın en seçkin birliği olan Özel Kuvvetler Komutanlığının operasyon görüntülerinin de paylaşıldığı videoda, TSK'nın kullandığı yeni tasarım kamuflaj üniformalar ve kullanılan gelişmiş teknoloji ürünler dikkat çekti.

Video, bir askerin bordo beresini taktığı kareyle sona eriyor.

Reuters, Türkiye'nin Afrin Operasyonu Hazırlıklarını, Dünyaya Bu Fotoğraflarla Duyurdu TSK, Terör Örgütü YPG'nin Taciz Atışlarına Anında Karşılık Verdi! Hedefler Vuruldu
Suriye'deki Hedefler, F-16'Lar Tarafından Akıllı Bombalarla Vurulacak Afrin Harekatını, Fırat Kalkanı Harekâtı'nın Kahramanı 2. Ordu Komutanı Korgeneral Temel Yönetecek