Son Dakika Haberleri: TSK, İdlib'de İkinci Gözlem Noktası Kuruyor! Helikopterlerden Uyarı Broşürleri Atılıyor

TSK, İdlib'de İkinci Gözlem Noktası Kuruyor! Helikopterlerden Uyarı Broşürleri Atılıyor

2 ay önce

TSK, İdlib'de ikinci gözlem noktası oluşturmak için Afrin sınırındaki Kafr Bassin köyünü inceledi. Türk helikopterler sivillere, operasyonla ilgili yüzlerce uyarı broşürü atıyor.

İdlib'de iki hafta önce  TSK tarafından '1 Numaralı Gözlem Noktası'nın oluşturulmasının ardından  TSK'nın  İdlib planı dahilinde yeni kontrol noktaları oluşturma çalışmaları devam ediyor.  TSK heyetinin önceki gün '2 Numaralı Gözlem Noktası'nı oluşturmak için Halep kuzeybatısındaki Kafr Bassin köyünde incelemelerde bulunduğu öğrenildi.  TSK heyetinin terör örgütü  PKK'nın  Suriye Kolu YPG'nin kontrolü altındaki  Afrin ile  İdlib sınırında bulunan Şeyh Akil Dağı'nı ziyaret ettiği de belirtiliyor.

TSK, YÜKSEK TEPELERE KONUŞLANIYOR

Astana Süreci kapsamında, ateşkesin tesis, gözetim ve devamını sağlamak, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesi için uygun şartları temin etmek maksadıyla ' İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görev yapacak  Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları özellikle bölgeyi kontrol altında tutan Şeyh Bereket Tepesi ve Şey Akil Tepesi gibi yüksek noktalara konuşlanıyor. Yerel kaynaklar  TSK'nın ilk etapta 8 gözlem noktası için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtiyor.  Astana'da yapılan anlaşmaya göre  TSK,  İdlib'de 6 ay boyunca 14 ayrı noktada görev yapacak.

HELİKOPTERLERDEN UYARI BROŞÜRLERİ ATILIYOR

Terör örgütüne yakın yayın organları  TSK'ya ait helikopterlerin YPG işgali altındaki Minnag ve Maranaz'da uçuş yaptığını ve köylerde ikamet eden sivillere başlaması beklenen  Afrin operasyonu ile ilgili yüzlerce uyarı broşürü atıldığını iddia etti. (Kaynak: Vatan)

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


13 Yaşındaki Sınıf Arkadaşının Tecavüzüne Uğrayan 11 Yaşındaki Kız Hamile Kaldı Sevgilisini Bıçaklayıp Çıplak Halde Cama Çıkan Genç Kız: Bana Tecavüz Etti
Erdoğan, Semih Kaplanoğlu'nun Elini Sıkmayan Meltem Cumbul'u Eleştirdi: Nezaket Fukarası