Son Dakika Haberleri: TSK Tarafından Sincar'a Hava Harekatı Düzenlendi! Çok Sayıda Terör Hedefi Yerle Bir Edildi

TSK Tarafından Sincar'a Hava Harekatı Düzenlendi! Çok Sayıda Terör Hedefi Yerle Bir Edildi

2 ay önce

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak'ın kuzeyinde teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine hava harekatı düzenledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyinde teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine hava harekatı düzenlendi. Teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel ve depoların hedef alındığı harekatın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliğiyle çevrenin korunmasına yönelik azami hassasiyet gösterildi.

IRAK'IN KUZEYİNE HAVA HAREKATI DÜZENLENDİ

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, PKK/KCK/PYD/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Irak'ın kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak için Birlemiş Milletler Antlaşması'nın 51'inci maddesi çerçevesinde uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda hava harekatı yapıldı.

SİVİL HALK VE ÇEVRENİN KORUNMASINA HASSASİYET GÖSTERİLDİ

Irak'ın kuzeyine yönelik hava harekatında teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör hedefleri vuruldu. Teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel ve depoların hedef alındığı harekatın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliğiyle çevrenin korunmasına yönelik azami hassasiyet gösterildi.

Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için kendisine verilen görevleri, sarsılmaz bir inançla yerine getirme azim ve kararlılığındadır." ifadesi kullanıldı.

"BU HAREKAT, TERÖR DESTEKÇİLERİNE BİR MESAJDIR"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sincar'a düzenlenen hava harekatıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu harekat teröre darbe ve terör destekçilerine bir mesajdır." dedi.
Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Yeni Malatyaspor'un Transferi İçin Büyük Çaba Sarf Ettiği Aboubakar Kamara, Gözaltına Alındı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi