TSK, İdlib'de rejimin kimyasal harp tesisini vurdu - Son Dakika

TSK, İdlib'de rejimin kimyasal harp tesisini vurdu

1 ay önce

Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlib'de askerlerimize yapılan hain saldırının ardından belirlenen noktaları imha etmeyi sürdürüyor.

TSK, Suriye'nin İdlib kentinde askerlerimize yönelik saldırının ardından tespit edilen hedefleri vurmaya devam etti. Rejim'e ait çok sayıda nokta vuruldu, görüntüler kamuoyu ile paylaşıldı.

BİRÇOK HEDEF İMHA EDİLDİ

İdlip'ten gelen yeni görüntülere göre, Halep'in 13 kilometre güneyinde yer alan kimyasal harp tesisi ve diğer birçok hedefi imha etti. Rejim askerlerinin gizlendiği noktalar hava operasyonlarıyla imha ediliyor.

Ayrıca çok namlulu roketatarlar, yoğun bir şekilde rejim hedeflerini vuruyor.

500 KİLOGRAMLIK BOMBALAR KULLANILDI

TSK, Hama kenti yakınlarında Esed rejimi unsurlarına ateş açtı. Düzenlenen saldırıda 500 kg ağırlığında Caserga tipi roketler ve Bora füzeleri kullanıldı.

365 REJİM ASKERİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada, İdlib'deki hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarıyla 200'den fazla rejim hedefinin ağır şekilde ateş altına alındığını, 5 helikopter, 23 tank, 10 zırhlı araç, 23 top ve obüs, 5 mühimmat kamyonu, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, 1 karargah binası ve 309 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Hulusi Akar'ın açıklamasının ardından Milli Savunma Bakanlığı da 59 rejim unsurunun daha öldürüldüğünü açıkladı. Toplamda 365 rejim unsuru etkisiz hale getirildi.
Son Dakika

Ayşe Karaman cinayeti davasında tutuklu sanık, ''doktora ihtiyaç var'' diyerek tahliyesini istedi
Orta yaşlıların koronavirüsten etkilenme oranında artış gözlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı kampanyaya destek yağdı! İşte yapılan bağış miktarları