TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Demiralay: Vakfın Yıllık Yardım Miktarı 50-60 Milyon Civarında - Son Dakika

TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Demiralay: Vakfın Yıllık Yardım Miktarı 50-60 Milyon Civarında

12.01.2012 17:40
TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Demiralay: Vakfın Yıllık Yardım Miktarı 50-60 Milyon Civarında, System.String[]

TSK Mehmetçik Vakfı Adana Bölge Temsilcisi Emekli Albay Mesut Demiralay, vakfın yıllık yardım miktarının 50-60 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı Adana Bölge Temsilcisi Emekli Albay Mesut Demiralay, vakfın yıllık yardım miktarının 50-60 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Demiralay, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti'ni (OGC) ziyareti sırasında, vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bölgede 17 ilin sorumluluk alanında olduğunu belirten Demiralay, Mehmetçik Vakfının er ve erbaşlara yardım yaptığını, ayrıca vatani görevi sırasında şehit olanların da ailelerine yardımlar gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Şehit ailelerinin eğitim gören çocuklarına, ilköğretimden yüksek lisansa kadar eğitim bursu sağlandığını söyleyen Demiralay, şöyle devam etti:

"Vakfın yıllık yardım miktarı 50 ile 60 milyon lira arasında olmakta. Vakfın gelir kaynakları, vakfımız bünyesindeki şirketlerin karlarından ve bağış yoluyla yapılan yardımlardan oluşuyor. Ayrıca vakfımıza kurban bağışı da yapılmakta. Tüm bu bağışlar, gelir kaynakları ve yapılan yardımlar şeffaf bir şekilde anlatılmakta. İnternet sitemizden bunları izlemek mümkün."

OGC Başkanı Gökhan Erkmen ise ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Demiralay, Erkmen'e vakfın rozetini taktı.

- OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Demiralay: Vakfın Yıllık Yardım Miktarı 50-60 Milyon Civarında - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı