Son Dakika Haberleri: TSK, Münbiç'te Üçüncü Devriye Faaliyetini Tamamladı

TSK, Münbiç'te Üçüncü Devriye Faaliyetini Tamamladı

6 ay önce

Türk Silahlı Kuvvetleri, Münbiç'in terör örgütü YPG/PKK'dan arındırılması faaliyetleri çerçevesinde ilçede üçüncü devriye görevini tamamladı.

TSK, Münbiç'te Üçüncü Devriye Faaliyetini Tamamladı, System.String[]

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Münbiç'in terör örgütü YPG/ PKK'dan arındırılması faaliyetleri çerçevesinde ilçede üçüncü devriye görevini tamamladı.

TSK'YA AİT ZIRHLI ARAÇLAR ÜÇÜNCÜ DEVRİYE FAALİYETİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

AA muhabirinin bildirdiğine göre, TSK'ya ait zırhlı araçlar, Suriye'nin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Cerablus ile Münbiç cephe hattındaki Sacu Çayı civarında ABD ile koordine ederek bağımsız şekilde üçüncü devriye faaliyetini gerçekleştirdi.

İLK DEVRİYE FAALİYETİ 18 HAZİRAN'DA İKİNCİSİ 20 HAZİRAN'DA YAPILMIŞTI

İlk devriye faaliyeti 18 Haziran'da, ikincisi 20 Haziran'da yapılmıştı. ABD ve Türkiye, YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde Fırat Nehri'nin batısında işgal ettiği Münbiç'ten çekilmesi için mutabakat sağlamıştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Amerikalı mevkidaşı Mike Pompeo, 4 Haziran'daki görüşmelerinde, ilçede güvenlik ve istikrarın sağlanmasını da içerecek bir yol haritasını onaylamıştı.

YEREL UNSURLARDAN BİR YÖNETİM KURULACAK

Plan, Türk ve ABD tarafının askeri ve istihbari unsurlarla ilçede ortak denetime başlamasını da öngörüyor. Mutabakat ayrıca Münbiç'te teröristlerin çıkmasından sonra ilçenin yerel unsurlarından bir yönetim kurulmasını içeriyor.

YPG/PKK MÜNBİÇ'İ AĞUSTOS 2016'DA DEAŞ'TAN ALARAK İŞGAL ETMİŞTİ

YPG/PKK, Halep iline bağlı Münbiç ilçesini Ağustos 2016'da ABD'nin desteğiyle terör örgütü DEAŞ'tan alarak işgal etmişti. Münbiç nüfusunun yüzde 90'ından fazlasını Araplar oluşturuyor.
Tek Celsede Boşanan Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı Fotoğraflarını Silmeye Kıyamadı Anne Kaz, Yavruları İçin Kendisini Pitonun Önüne Attı

Fabrika İşçisinin Vücuduna Demir Çubuklar Saplandı