Son Dakika Haberleri: TSK'nın kontrolü sağladığı Resualyn'da teröristlerin kaçış anı kameraya yansıdı

TSK'nın kontrolü sağladığı Resualyn'da teröristlerin kaçış anı kameraya yansıdı

2 ay önce

Suriye'de Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda TSK ve Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da, teröristlerin geri çekilme anları görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'de güvenli bölge oluşturmak içinBarış Pınarı Harekatı'nı başlatmasının ardından Türk askerlerinin Resualyn'da kontrolü sağladı. Kontrol sağlanan bölgede askerlerin kaçış anları kameraya yansıdı.

GERİ ÇEKİLME ANLARI GÖRÜNTÜLENDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve Suriye Milli Ordusu arkerlerinin de katıldığı Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı, planlandığı gibi devam ediyor. Hava Kuvvetleri ile karadan topçu birliklerinin PKK/PYD- YPG'li terörislerin mevzilerini bomba yağdırması ile başlayan harekatta daha sonra zırhlı birlikler Tel Abyad ile Rasulayn'a ilerlemeye başladı. Yaşanan çatışmaların ardından birlikler Resualyn'a girdi. TSK ve Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da, teröristlerin geri çekilme anları görüntülendi.

SIRTINDA FÜZE BULUNANA TERÖRİSTLER KAÇTI

Yerel kaynaklardan elde edilen görüntülerde silahlı bir teröristin diğer teröristleri çağırması görülüyor. Kısa süre görüntüye giren ve birinin omuzunda, omuzdan atılan ısı güdümlü füze sistemi bulunan 3 terörist daha beliriyor. 4 terörist evlerin arasından kaçarak gözden kayboluyor.

TSK'nın kontrolü sağladığı Resualyn'da teröristlerin kaçış anı kameraya yansıdı
Haber Yayın Tarihi: 13.10.2019 11:41 5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
41 yaşındaki oyuncu Mine Tugay, kırmızı bikinili paylaşımıyla hayran bıraktı Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez, Lindsey Graham'dan Türkiye'ye yeni yaptırım tehdidi