TSK'ya Ait Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde Patlama - Son Dakika

TSK'ya Ait Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde Patlama

02.01.2012 10:20
TSK'ya Ait Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde Patlama

Kırıkkale'de silah mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, kayıp 3 kişi için arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

Kırıkkale'ye bağlı Yahşihan İlçesi'nde askeriyeye ait 4 katlı silah mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonrası 1 kişi öldü, kayıp olan 3 kişiyi ulaşmak için arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

1 İŞÇİ ÖLDÜ, 3 İŞÇİYİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kırıkkale'ye yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Yahşihan İlçesi'nde bulunan 4 katlı askeri silah mühimmat deposunda, gece yarısı saat 00.30 sıralarında, şiddetli bir patlama meydana geldi.

Gaz sıkışmasından kaynaklandığı sanılan patlamanın ardından çıkan yangına, askeri tesisteki itfaiye ile ilçe ve Kırıkkale Belediyesi İtfaiye ekibi müdahale ederken, çok sayıda ambulans da olay yerine sevk edildi.

Depolarda kimyasal madde olduğundan askeri tesise ambulans ve itfaiyenin dışında tüm giriş ve çıkışlar yasaklandı. Kırıkkale'den de duyulan ve endişe yaratan patlamada bina harabeye dönerken, çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Ardından binaya giren ekipler, gece vardiyasında çalışan 4 işçiden birinin cesedine ulaştı. Binada 3 kişinin daha bulunduğu ve bu kişilere ulaşmak için çalışmaların sürdüğü belirtildi

Kaynak: DHA
Memleketlerinden uzak kalan depremzedelerin ilk iftarı Memleketlerinden uzak kalan depremzedelerin ilk iftarı Demir korkuluğa ok gibi saplanan otomobil hurdaya döndü: Sürücü ağır yaralı Demir korkuluğa ok gibi saplanan otomobil hurdaya döndü: Sürücü ağır yaralı Yahşihan'da camiler ve mescitler temizlendi Yahşihan'da camiler ve mescitler temizlendi

Son Dakika Güncel TSK'ya Ait Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde Patlama - Son Dakika


Advertisement