Son Dakika Haberleri: TSK'ya Ait Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde Patlama

TSK'ya Ait Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde Patlama

8 yıl önce

Kırıkkale'de silah mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, kayıp 3 kişi için arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

TSK'ya Ait Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi'nde Patlama, System.String[]

Kırıkkale'ye bağlı Yahşihan İlçesi'nde askeriyeye ait 4 katlı silah mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonrası 1 kişi öldü, kayıp olan 3 kişiyi ulaşmak için arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.


1 İŞÇİ ÖLDÜ, 3 İŞÇİYİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


Kırıkkale'ye yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Yahşihan İlçesi'nde bulunan 4 katlı askeri silah mühimmat deposunda, gece yarısı saat 00.30 sıralarında, şiddetli bir patlama meydana geldi.


Gaz sıkışmasından kaynaklandığı sanılan patlamanın ardından çıkan yangına, askeri tesisteki itfaiye ile ilçe ve Kırıkkale Belediyesi İtfaiye ekibi müdahale ederken, çok sayıda ambulans da olay yerine sevk edildi.


Depolarda kimyasal madde olduğundan askeri tesise ambulans ve itfaiyenin dışında tüm giriş ve çıkışlar yasaklandı. Kırıkkale'den de duyulan ve endişe yaratan patlamada bina harabeye dönerken, çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.


Ardından binaya giren ekipler, gece vardiyasında çalışan 4 işçiden birinin cesedine ulaştı. Binada 3 kişinin daha bulunduğu ve bu kişilere ulaşmak için çalışmaların sürdüğü belirtildi

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 10:20 Kaynak: DHAMeteoroloji'den beklenen haber geldi! Yeni haftada kar var
Kara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Lisede sınıfta kalma geri geliyor