Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak - Son Dakika

Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak

01.04.2021 11:09
Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak, System.String[]

Son dakika gündem haberi: TRAKYA Üniversitesi, küresel oyun sektörü ile reklam sektörünü aynı platformda buluşturmak ve oyun içi reklam alanlarının pazarlanmasını sağlamak amacıyla 'Portuma' projesini hayata geçirecek.

TRAKYA Üniversitesi, küresel oyun sektörü ile reklam sektörünü aynı platformda buluşturmak ve oyun içi reklam alanlarının pazarlanmasını sağlamak amacıyla 'Portuma' projesini hayata geçirecek.

Trakya Üniversitesi bünyesindeki Teknopark ile Google Premier Partner Ajansı Destex Digital iş birliğinde hayata geçecek 'Portuma' projesi ile Türkiye ve dünyada oyun sektörü ile reklam sektörü aynı platformda buluşacak. Portuma, dünya oyun piyasasında yer alan tüm oyunların reklam alanlarının kiralanabildiği bir platform olma özelliği taşıyacak.

EN DOĞRU REKLAM ALANLARI BELİRLENECEKOyun deneyimi ile sektörel bazda markalara en doğru tercihi sunmayı amaçlayan Portuma'da, kullanıcıların demografik bilgilerine yönelik istatistikler incelenerek, markalar için en doğru reklam alanları belirlenecek.  SÜREÇLER KVKK'YA UYGUNReklam alan firmalar, oyun kullanıcılarının Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) kapsamında paylaşılabilecek verilerini (demografik, lokasyon, ilgi alanları, kullanım süresi, kişisel iletişim bilgileri) reklam verenler ile 'Portuma' aracılığıyla paylaşabilecek. Reklam veren firmalar platformda toplanan istatistikleri, kendi markalarıyla en çok uyuşan oyunu seçerek, reklam verebilecek. Proje sayesinde oyun sektöründe dünyada alternatif reklam verenler ile oyun firmalarını bir araya getirebilen inovaktif bir sistem oluşturulması hedefleniyor.'BÜTÜN OYUNLARIN REKLAM ALANLARINI KİRALAYABİLEN İLK PLATFORM'

Trakya Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, "Oyun firmalarının oyun içi reklam alanlarının pazarlamasını sağlamak için Trakya Üniversitesi Teknopark'ta yürütülecek olan Portuma projesi, dünyanın tüm oyun firmalarının ekosisteme dahil olup birçok reklam verenden reklam alabileceği bir platform olacak. Oyun konsol firmaları, mobil oyun üreticileri ve bilgisayar oyun üreticileri bundan sonraki süreçte oyunlarını hem satıp hem de oyun içi reklam alabilecekler. Trakya Üniversitesi Teknopark ile Destex Dijital arasında geliştirilecek olan proje, dünya oyun piyasasında bütün oyunların reklam alanlarını kiralayabilen ilk platform olma özelliğini taşıyacak" dedi.


Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak
Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak
Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak
Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak
Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak

Kaynak: DHA

Son Dakika Teknoloji Son dakika haberi: Oyun ve reklam sektörü, Portuma'da buluşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Cuma namazı camilerde kılınabilecek mi? Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Mağdur olan binlerce Thodex üyesinin kimlik bilgileri ve fotoğrafları ifşa edildi Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Yunan Bakan Dendias'ın hadsiz sözleriyle ilgili Başbakan Miçotakis'ten tarihi itiraf Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti İş insanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızını boğarak öldürüp intihar etti İş insanı Cüneyt Yılmaz, 14 yaşındaki kızını boğarak öldürüp intihar etti Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Tweet krizi! Emniyet paylaşımı sildi, Bakan Soylu geri adım atmadı Bak sen pişkine! 2 milyar dolarla sırra kadem basan Kripto Tosuncuk neler söylemiş neler Bak sen pişkine! 2 milyar dolarla sırra kadem basan Kripto Tosuncuk neler söylemiş neler Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Thodex'in kurucusuyla birlikte çekildiği fotoğrafa ilişkin açıklama: Kendisini tanımıyorum Son Dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan Thodex'in kurucusuyla birlikte çekildiği fotoğrafa ilişkin açıklama: Kendisini tanımıyorum