Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi - Son Dakika

Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi

03.03.2015 17:45
Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi, System.String[]

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asosiye Üyesi Prof. Dr. Türker Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine seçildi.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asosiye Üyesi Prof. Dr. Türker Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine seçildi.

TÜBA'dan yapılan yazılı açıklamada, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı, MedicalPark Hastaneler Grubu Nörobilim Akademisi Kurucusu, Beyin Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Türker Kılıç'ın, Avrupa Bilim ve Sanat Akademisine üye olarak seçildiği belirtildi.

Kılıç'ın beyin damar hastalıkları ve tümörleri konusunda yaptığı çalışmalarla Avrupa Bilim ve Sanat Akademisine seçilen 10. Türk ve 3. TÜBA üyesi olduğu ifade edilen açıklamada, 1997-1998 yıllarında Harvard Üniversitesinde beyin kanserleri konusunda çalıştığı ve araştırmacı olarak görev yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, Kılıç'ın 1999'da Avrupa Nöroşirürji Dernekleri Birliğinin "En Değerli Araştırma Ödülü"nü, 2001'de Amerika Nöroşirurji Dernekleri Birliğinin "Nöroonkoloji Genç Araştırmacı Ödülü"nü ve 2005'te Amerika Nöroşirurji Dernekleri Birliğinin "En Değerli ABD-Dışı Bilimsel Çalışma Ödülü"nü kazandığına yer verildi.

- Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi

Bilim insanı, sanatçı, teolog, hukukçu ve ekonomistlerin bulunduğu Avrupa Bilim ve Sanat Akademisinin, 30'u Nobel ödüllü olmak üzere yaklaşık bin 500 üyesi bulunuyor. Beşeri, sosyal, çevre ve doğa bilimleri, tıp, sanat, hukuk, ekonomi ve dünya dinleri gibi kategorilerdeki çalışmaları destekleyen akademi, özellikle Avrupa ile ilgili konulara ve insanlığın yararına olacak bilimsel ve kültürel çalışmalara imza atıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Hakan Çalhanoğlu: Inter'le anlaştım, salı günü sözleşme imzalayacağım 16:53 Hakan Çalhanoğlu: Inter'le anlaştım, salı günü sözleşme imzalayacağım Hatay'da su kuyusunda panik yaşandı! İnsana ait kafa tası, çene ve kol kemikleri bulundu 16:45 Hatay'da su kuyusunda panik yaşandı! İnsana ait kafa tası, çene ve kol kemikleri bulundu Lüks eve girip çırılçıplak soyundu, yaptıklarıyla herkesi hayrete düşürdü! O anlar kamerada 16:38 Lüks eve girip çırılçıplak soyundu, yaptıklarıyla herkesi hayrete düşürdü! O anlar kamerada
Bu iddia Türk futbolunu karıştıracak! Galler maçının ardından Sergen Yalçın'a 16:36 Bu iddia Türk futbolunu karıştıracak! Galler maçının ardından Sergen Yalçın'a "Milli Takım'ı çalıştır" teklifi Kan donduran cinayet! Maaşını isteyen adamı döve döve öldürüp, parka atmış 16:05 Kan donduran cinayet! Maaşını isteyen adamı döve döve öldürüp, parka atmış Evini ateşe vererek karısını öldürdü, oğlunu ağır yaraladı! Dehşet saçan koca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar etti 15:46 Evini ateşe vererek karısını öldürdü, oğlunu ağır yaraladı! Dehşet saçan koca, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak intihar etti
Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam? 14:51 Abdülkadir Ömür, Şenol Güneş'e isyan etti: Oynatmayacaksan beni niye çağırdın hocam? Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! 14:43 Kadın çamaşırı giydirerek fotoğraf çektirmişlerdi! "Döner Kardeşler" davasında örgüt liderlerinin 60 yıla kadar hapsi istendi
Advertisement