Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı - Son Dakika

Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

30.03.2017 14:43
Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı, System.String[]

Erciyes Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması’na katılan projelerin ödül töreni düzenlendi.

Erciyes Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması'na katılan projelerin ödül töreni düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tekin, ERÜ Kayseri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Taplak, ERÜ Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Aynur Hasoğlu, TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Ünalan, TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Oğuz Demiryürek'in yanı sıra çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Ünalan, öğrencilerin proje üretmek için, teşvik edilmesinin ve desteklenmesinin gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Ünalan, "Lise öğrencilerimizin proje çalışmalarının sergilendiği bu yarışma 48 yıldır devam etmektedir. Bu yarışmanın hedefi öğrencileri bilimsel çalışmalara, araştırmaya ve geliştirmeye yönlendirmektir. Bu sene Ankara'ya 17 proje yollayacağız. Fakat dileğimiz bu projeleri artırmak. Bunun için de hocalarımızın öğrencileri daha çok teşvik etmesi ve öğrenci başvurularının artması gerekiyor" dedi.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı da konuşmasında, proje üreten öğrencilerin hak ettikleri şekilde ödüllendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Elmalı,"Biz bu tür projeleri çok önemsiyoruz. Çünkü bu projeler hazırlanırken öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük özveri ile çalışıyorlar. Gecesini gündüzüne katıp yeni bir proje üreten öğrencilerimizin kesinlikle ödüllendirilmesi gerekir. Örneğin projesiyle dereceye girmiş öğrencilere üniversiteye girişlerde ek puan verilebilir veya bu öğrencilere istediği üniversiteye girme hakkı verilebilir. Çünkü lise çağında proje üreten bir öğrencinin üniversitede başarısız olma ihtimali yoktur" diye konuştu.

Törenin son konuşmacısı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ise, bilim ve teknoloji alanında ilerlemek için gençlerin bilimsel çalışmalarının önemli olduğunu belirtti.

Rektör Yardımcısı Yıldız, "Bir ülke bilim ve teknoloji alanında ne kadar ilerlerse, diğer ülkeler karşısında o kadar söz sahibi olabilir. Bu da siz gençlerin elinde. Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan TÜBİTAK, bu konuda çok önemli bir adım attı ve 48 yıldır lise öğrencilerimize bu aktivitelerin önünü açtı. Erciyes Üniversitesi olarak bu tür aktivitelere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Burada bulunan bütün öğrencilerimiz ödülü hak ediyor. Fakat yarışma gereği derece girerek ödül alacak arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. - KAYSERİ

Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı
Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tübitak 48. Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışması Ödül Töreni Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı Erdoğan'ın duyurduğu yeni doğal gaz müjdesi için çalışmalar başladı! İşte Tuna-1 kuyusundan ilk görüntüler Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Kanlar içinde yere yığıldı! Yaşlı adamın feci şekilde hayatını kaybettiği kaza kamerada Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi