Tübitak-Akademik Ar-Ge Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika

Tübitak-Akademik Ar-Ge Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı

19.01.2012 18:20
Tübitak-Akademik Ar-Ge Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı, System.String[]

(TUBİTAK), Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) ulusal ve uluslararası akademik araştırma programları ve bilim insanlarına desteklerle ilgili bilgi verdi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu

(TUBİTAK), Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) ulusal ve uluslararası akademik araştırma programları ve bilim insanlarına desteklerle ilgili bilgi verdi.

Toplantının açılışında konuşan Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Cengiz Sayın, tüm üniversiteler arasında projelere en çok destek veren üniversitenin Akdeniz Üniversitesi olduğunu söyledi.

AÜ'nün akademisyenlere proje desteği için yeterli kaynağı sağladığını vurgulayan Sayın, bu nedenle AÜ'den TUBİTAK'a başvurunun az olduğunu kaydetti.

Bilimsel araştırmalarda 14 ayrı alanda proje desteği verdiklerini dile getiren Sayın, kurdukları proje atölyesinde 20 kişilik sınıflarda uygulamalı eğitim verdiklerini kaydetti. Sayın, "Üniversitemizde geliştirilen proje sayısını arttırmak için Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi'ni kurduk" dedi.

TUBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkan Vekili Şemsettin Türköz de, son dönemlerde Anadolu üniversitelerinden yapılan proje başvurularının akademisyen sayısına göre az olduğunu söyleyerek, bilgilendirme toplantıları ile desteklerden yararlanma oranın arttırılmasının amaçlandığını dile getirdi.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tübitak-Akademik Ar-Ge Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak çıkarılan kadın, hayatını kaybetti Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere verilecek destekleri tek tek saydı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı