Bursa'da üniversite-sanayi işbirliği - Son Dakika

Bursa'da üniversite-sanayi işbirliği

25.11.2020 12:33
Bursa'da üniversite-sanayi işbirliği, System.String[]

Bursa Uludağ Üniversitesinin (BUÜ) yürütücüleri arasında olduğu TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı'na kentin önde gelen firmalarından Valeo Otomotiv'den destek geldi.

Bursa Uludağ Üniversitesinin (BUÜ) yürütücüleri arasında olduğu TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı'na kentin önde gelen firmalarından Valeo Otomotiv'den destek geldi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Valeo Otomotiv Genel Müdürü Tuna Arıncı arasında imzalanan protokolle 3 doktora öğrencisi firma bünyesinde yürütülen bilimsel çalışmalarda görev alacak.

Doktora süreleri içinde aylık 4 bin 500 lira maaş alacak öğrencilerden çalışmalarını başarıyla tamamlayanlar en az 3 yıl daha firma bünyesinde görev yapma imkanına sahip olacak.

Rektör Kılavuz, dünya ölçeğinde hizmet sunacak bir projeye imza attıklarını belirterek, "2244 Sanayi Doktora Programı'nın tüm insanlığa hizmet sunacağına inanıyoruz. Bunu da şimdiden hepimiz görebiliyoruz. TÜBİTAK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal hocamızın bu projesinin, Türkiye'ye en fazla katma değer sağlayan projelerin başında yer aldığına inanıyoruz. Bizlerin de bugün yaptığı protokolün üniversitemize, firmamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Valeo Otomotiv Genel Müdürü Tuna Arıncı ise bu tip projelerin her anlamda büyük önem taşıdığını belirterek, şirketi üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde daha da büyütmek istediklerini kaydetti.

Bursa'da üniversite-sanayi işbirliği
Bursa'da üniversite-sanayi işbirliği

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Bursa'da üniversite-sanayi işbirliği - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Öldürüp çuvalla ormana attığı sevgilisini Müge Anlı'nın programında böyle aramış: Hep el üzerinde tuttum Zamalek'ten resmi açıklama geldi! Mostafa Mohamed için Galatasaray'la anlaşıldı TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi KKTC'de yakalanan FETÖ'nün firari mahrem imamı Ahmet Yiğit, Türkiye'ye getirildi Anne ve babasını siyanürlü şerbet içirip öldüren gence 2 kez müebbet ve 10 yıl 10 ay hapis Sürekli ağaçlarını kesen şahsı, bahçesine kurduğu 17 bin liralık fotokapanla yakaladı Türkiye'nin en büyük çetesi "Büyü Bozan" operasyonuyla çökertildi! Polis 6 ay boyunca balıkçı kılığında takip etti Sivaslı işadamı memleketine Türkiye'nin en büyük meyve bahçesini kuruyor