Tübitak'tan Sonra Emniyetten de 'görüntüler Silindi' Raporu - Son Dakika

Tübitak'tan Sonra Emniyetten de 'görüntüler Silindi' Raporu

03.01.2012 12:54
Tübitak'tan Sonra Emniyetten de 'görüntüler Silindi' Raporu

Tübitak'ın raporunu inceleyen soruşturma savcısı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden de Danıştay binasındaki güvenlik kameralarının kayıt yaptığı hard diskleri incelemesini ve rapor hazırlamasını istedi.

Tübitak'ın raporunu inceleyen soruşturma savcısı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden de Danıştay binasındaki güvenlik kameralarının kayıt yaptığı hard diskleri incelemesini ve rapor hazırlamasını istedi. Emniyet hazırladığı raporda TÜBİTAK gibi 'hard disklerin bir bölümünün geri döndürülemez şekilde silindiğini' belirtti. Bu iki rapor doğrultusunda bugün Danıştay binasındaki güvenlik kameralarının ait olduğu OYAK şirketine yönelik bir operasyon başlatıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin suç duyurusu üzerine 19 Ocak 2010 yılında başlatılan Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silindiği iddialarına yönelik soruşturmada iki sene sonra operasyon yapılmasında iki rapor etkili oldu.

TÜBİTAK 2010 yılında savcılığa gönderdiği raporda Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silindiğini belirtmişti. Bu rapor üzerine soruşturma başlatan özel yetkili savcılık adli emanete kaldırılan güvenlik kameralarına ait hard diskleri İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdi. Soruşturmayı yürüten özel yetkili savcı Muammer Akkaş, söz konusu hard disklerde herhangi bir silinme yapılıp yapılmadığının incelenmesini istedi. Söz konusu hard diskleri inceleyen emniyet, geçtiğimiz günlerde savcılığa raporunu ulaştırdı. Emniyet'in raporu da TÜBİTAK'ın raporuna benzer bir şekilde oldu. Raporda Danıştay binasındaki güvenlik kameralarının kayıt yaptığı hard disklerin bir bölümünün geri döndürülemez şekilde silindiğini belirtti. Emniyetin bu raporunun ardından operasyon için düğmeye basıldı ve bu sabah OYAK'a ait şubelerde aramalar gerçekleştirildi. - İstanbul/ Beşiktas

Ortağı tarafından öldürülmüştü! Korkunç olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı Ortağı tarafından öldürülmüştü! Korkunç olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı Türk bayrağına basarak video yabancı uyruklu şahıs tutuklandı Türk bayrağına basarak video yabancı uyruklu şahıs tutuklandı Kadıköy'de öldürülen Mihriban Arduç'un katil zanlısı tutuklandı Kadıköy'de öldürülen Mihriban Arduç'un katil zanlısı tutuklandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tübitak'tan Sonra Emniyetten de 'görüntüler Silindi' Raporu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement