Tüfenkci: 'Ihanet ve Şer Odaklarına Karşı Milli Seferberlik Ruhu Içinde, Kararlılıkla Mücadele... - Son Dakika

Tüfenkci: 'Ihanet ve Şer Odaklarına Karşı Milli Seferberlik Ruhu Içinde, Kararlılıkla Mücadele...

21.12.2016 20:59

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affı düzenlemesine yönelik, "Umudumuz uygulanabilir bir sicil affı veya düzenlemesinin hayata geçmesi. Çekini, senedini ödeyemeyen ama ticari hayatı bir dokunuşla devam edebilecek olanların önünü açmak adına bunu inşallah hayata geçireceğiz.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affı düzenlemesine yönelik, "Umudumuz uygulanabilir bir sicil affı veya düzenlemesinin hayata geçmesi. Çekini, senedini ödeyemeyen ama ticari hayatı bir dokunuşla devam edebilecek olanların önünü açmak adına bunu inşallah hayata geçireceğiz." dedi.

Tüfenkci, Bakanlık Toplantı Salonu'nda Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve heyetini kabul etti.

Burada konuşan Tüfenkci, Türkiye'nin çok yönlü terör saldırılarına maruz kaldığını ve bunlarla durmaksızın mücadele ettiğini belirtti.

İhanet ve şer odaklarına karşı milli seferberlik ruhu içinde, kararlılıkla mücadele edeceklerini belirten Tüfenkci, "Bu ne adına olursa olsun, teröristlerle mücadele azmimizi daha da körüklüyor. Türkiye'yi terörle dize getirmeye çalışanların bu çabalarının da beyhude olduğunu ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Birlik ve beraberliklerini pekiştirerek, teröre inat daha fazla üreteceklerini ifade eden Tüfenkci, "Daha fazla çalışacağız. İnsanlarımızın daha fazla sokağa çıkarak, esnafa sahip çıkarak, yapacağı alışverişleri ertelemeyerek teröre en güzel cevabı vereceğine inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Gerek Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), gerekse PKK mensuplarını bünyelerinde barındırmayacaklarını vurgulayan Bakan Tüfenkci, "Bunların vücut bulmalarına imkan vermeyeceğiz. Bunların ne zaman kalleşlik yapacaklarını kestiremiyoruz." şeklinde konuştu.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Tüfenkci, "Bu suikastin Türkiye ile Rusya ilişkilerinden de öte Türkiye-Rusya ticaretine yapılmış olduğunu düşünüyoruz." dedi.

Tüfenkci, esnaf ve şirketlere sicil affı düzenlemesine ilişkin de "Umudumuz uygulanabilir bir sicil affının veya düzenlemesinin hayata geçmesi. Çekini senedini ödeyemeyen ama ticari hayatı bir dokunuşla devam edebilecek olanların önünü açmak adına bunu inşallah hayata geçireceğiz. Bunu önemsiyoruz." ifadesini kullandı.

AB Komisyonunun, 20 yıllık Gümrük Birliği anlaşmasının güncelleştirilmesi müzakerelerine başlamak için AB Konseyinden yetki istemesine de değinen Tüfenkci, "Bu, Gümrük Birliğinin güncellenmesiyle ilgili bir süreç. 20 yıl önceki anlaşmada gelinen süreç itibarıyla Türkiye aleyhine bazı sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Gümrük Birliğinin karar alma sürecinde Türkiye yoktu. Şimdi inşallah güncellenme ile karar alma mekanizmaları içinde Türkiye de olacak. AB'nin 3. ülkelerle yaptığı bazı anlaşmalara da Türkiye taraf olamıyordu. Bu durum Türkiye aleyhine oluyordu. Şimdi inşallah bu noktada da o mekanizmanın içinde olacağız." diye konuştu.

"Kaybedecek dakikamız yok"

ATO Başkanı Gürsel Baran da yönetim kurulu başkanlığı için zor bir seçim süreci geçirdiklerini hatırlattı.

Seçimlerin ardından vakit kaybetmeden çalışmaya başladıklarını belirten Baran, "Kaybedecek hiçbir dakikamız yok. İyi bir yönetim oluşturduğumuz düşünüyorum. Şu an için kafamızda sadece Ankara esnafına sağlayacağımız katkılar var." diye konuştu.

Türkiye'nin hem içeriden hem de dışarıdan çeşitli tehditlere maruz kaldığını ifade eden Baran, "Saldırılar oldukça daha çok kenetleniyoruz. Farklı sesler çıkmıyor, tek vücut olduk. Çok önemli bir sınav veriyoruz. ATO olarak devletin, milletin yanındayız. Üzerimize düşen her ne varsa yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın." değerlendirmesinde bulundu.

Baran, Ankara'dan yurt dışına aktarmasız gerçekleştirilen uçuşlarının sayısının artırılmasının öncelikli hedefleri arasında olduğunu bildirdi.

Tüfenkci: 'Ihanet ve Şer Odaklarına Karşı Milli Seferberlik Ruhu Içinde, Kararlılıkla Mücadele...
Tüfenkci: 'Ihanet ve Şer Odaklarına Karşı Milli Seferberlik Ruhu Içinde, Kararlılıkla Mücadele...
Tüfenkci: 'Ihanet ve Şer Odaklarına Karşı Milli Seferberlik Ruhu Içinde, Kararlılıkla Mücadele...
Tüfenkci: 'Ihanet ve Şer Odaklarına Karşı Milli Seferberlik Ruhu Içinde, Kararlılıkla Mücadele...

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Tüfenkci: 'Ihanet ve Şer Odaklarına Karşı Milli Seferberlik Ruhu Içinde, Kararlılıkla Mücadele... - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Fortuna Sittard, Vitesse'ye yenildi! Gözler, tüm takımı kovacağı iddia edilen Acun'a çevrildi Gece öldürülen gencin cansız bedeni sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sabah saatlerinde bulundu Koronadan sonra şimdi de kuş gribi salgını patlak verdi: İngiltere'de 10 binden fazla hindi itlaf edilecek F.Bahçe-Beşiktaş derbisini yönetecek hakemin G.Saray taraftarı olduğu ortaya çıktı 54 yaşında ringlere dönen Mike Tyson berabere kaldığı maçtan 156 milyon TL kazandı Ermenistan ordusundan alçak tuzak! Geri çekildikleri bölgelere binlerce mayın bırakmışlar Kafasını kek makinesine kaptıran işçi hayatını kaybetti